
Összeroppant a család: szülés után kapott agyvérzést a 22 éves Nikoletta, belehalt – videó
Nikoletta családja válaszokat szeretne.
A legtöbb ember azt gondolná, hogy az űrben minden bolygó a saját rendszerében forog, azonban ezt az elméletet a NASA űrtávcsöve most teljesen felborította. A James Webb Űrtávcső egy magányos óriást fedezett fel az űr sötétségében, amely meghatározott pálya nélkül bolyong.
Amikor a világegyetemre gondolunk, egyből az ugrik be, hogy a bolygók keringenek a csillagok körül, miközben csoportokba rendeződnek a kozmikus ürességben. Azonban a James Webb Űrtávcső egy kicsit felforgatta a dolgokat a legújabb felfedezésével.
Néhány dolog csak úgy létezik a világegyetemben, a saját jogán. Nincs csillag, amely körül keringenének, nincs más bolygó, amelyből naprendszer alakulhatna ki, mint amilyenben a Föld otthonra talált. Ilyen a magányos SIMP 0136 is, amelyet az űrtávcső fedezett fel ebben a hónapban, miközben kameráit a távoli űrre irányította.
A végtelen űrben céltalanul lebegve, a SIMP 0136 körülbelül 20 fényévnyire található a Földtől. A világegyetem mércéjével mérve ez meglehetősen közel van.
A SIMP 0136 egy gyorsan forgó, szabadon lebegő objektum, amely körülbelül 13-szor nagyobb tömegű, mint a Jupiter, és a Tejútrendszerben található, mindössze 20 fényévnyire a Földtől. Bár nem sorolják a gázóriás exobolygók közé, mivel nem kering egy csillag körül, és valószínűleg egy barna törpe lehet, a SIMP 0136 ideális célpont az exometeorológia számára: ez a legfényesebb objektum a maga fajtájából az északi égbolton
– mondta el a NASA.
A NASA elmondása szerint, mivel elszigetelt az égitest, fényszennyezés vagy egy csillag által okozott változékonyság nélkül megfigyelhető. Rövid a forgási periódusa, mindössze 2,4 óra, így nagyon hatékonyan vizsgálható.
A SIMP 0136 körülbelül 13-szor nagyobb tömegű, mint a Föld, ami hatalmas bolygóvá teszi. Azt, hogy pontosan milyen lehet közelről, még nem tudni.
Az űrtávcső több ezer fényképet készített a bolygóról, több mint három órán keresztül, másfél másodpercenként egy-egy képet, amennyi idő szükséges egy teljes bolygóforgás megfigyeléséhez. A képek alapján a NASA megállapította, hogy a SIMP 0136 a legfényesebben ragyogó, szabadon lebegő bolygó az északi égbolton, de a fényessége változik, ahogy forog, ami feltehetőleg a felhőrétegek miatt lehet – írja a LadBible.
Nikoletta családja válaszokat szeretne.
A fővárosba is elér az USAID-botrány? Itt az ideje, hogy választ kapjunk!
Egy hónapja indult a kábítószer-bűnözés elleni hajtóvadászat a zéró tolerancia jegyében
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre