Ennyi idő után kértek bocsánatot a kórházi tévedésért.
A kanadai Winnipegben élő Eddy Ambrose úgy nőtt fel, hogy esténként mindig ukrán népdalokat hallgatott szüleivel, akik a Szovjetunióból kivándorolt zsidók voltak. Nővére azonban karácsonyi ajándékba kapott egy DNS-tesztet, amely megmutatta, hogy ők nem édestestvérek, ellenben két és félezer kilométerrel odébb él valaki az országban, aki viszont a nő biológiai bátyja, csak épp sosem hallott róla korábban.
A tengerparti Sechelt városában nevelkedett Richard Beauvais ugyanakkor mindeddig abban a hiszemben volt, hogy kanadai őslakos família leszármazottja, ám a hatvanas évekbeli kanadai asszimilációs politika részeként őt is erőszakkal elvették a családjától. Róla viszont most az derült ki, hogy lengyel felmenőkkel rendelkezik. A két család számára csak így tudódott ki, hogy 1955-ben véletlenül elcserélték újszülöttjeiket a manitobai Arborg kisváros kórházában.
A két 68 éves öregúrtól csak most csütörtökön kértek elnézést a közel hét évtizeddel ezelőtti kavarodás után, ami miatt gyakorlatilag idegenek nevelték fel őket.
Azért állok ma itt, hogy bocsánatot kérjek olyan tettekért, amelyek két gyermeknek, két szülőpárnak és két családnak okoztak kárt több generáción keresztül
– mondta Wab Kinew manitobai miniszterelnök a helyi törvényhozás közgyűlésén.
Ügyvédjük, Bill Gange a BBC-nek azt mondta, a veszteségek ellenére mindketten nagyon jó szívvel emlékeznek családjukra, amely felnevelte őket, ráadásul a mostani felfedezéssel egy új családot is szereztek. Kapcsolatba léptek biológiai rokonaikkal, és Richard Beauvais két felnőtt lánya még a karjára is tetováltatta az „Ambrose” feliratot, hogy jelezzék, milyen vezetéknevet viseltek volna családjuk leszármazottjaként.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre