Megkérdeztük az utca emberét: mire emlékezünk október 23-án? – Videó

Mint minden évben, idén is lerója kegyeletét az ország az 1956-os forradalom előtt. Lapunk arra volt kíváncsi, hogy az utca embere tudja-e, mire emlékezik az ország október 23-án.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2022.10.21.
Nemzeti ünnep

Az 1956-os forradalom Magyarország 20. századi történetének legmeghatározóbb eseményei közé tartozik. A felkelés elsősorban a szovjet megszállás ellen irányult. Mivel a nyugat a hatalmas szuezi válsággal volt elfoglalva, ezért a szovjet politikai vezetés a kezdeti hajlandóság után november 4-én hajnalban hadüzenet nélküli háborút indított Magyarország ellen, és leverték a forradalmat.

A harcokban a becslések szerint 2652 magyar és 720 szovjet állampolgár esett el. A forradalom következményeként pedig 200 ezren hagyták el az országot.

Erika: „22 éves voltam akkoriban. Miután én itt lakom a Mester utcában, meglehetősen zűrösen éltem át. Tulajdonképpen november 4-ig minden ember lelkes volt. A Kiliánból idehallatszott a himnusz. Negyedikén arra ébredtünk, hogy ágyúztak.”

József: „A koromnál fogva nyugdíjas vagyok, tisztelettel vagyok a megemlékezések felé. Nem tervezem, hogy elmegyek megemlékezni.”

Tivadar: „Nem tervezem, hogy kimegyek megemlékezni.”

Ilona: „A tévét fogom nézni október 23-án, mivel már nehezen járok.”

Tibor: „A szabadságharcot ünnepeljük október 23-án. Tiszteltem Petőfit és a szabadságharcot is. Ki fogok menni a megemlékezésre, mert tiszteltem Petőfit és a szabadságharcot is.”

György: „Volt egy nemzeti felkelés, amit a CIA robbantott ki, mert akkor volt a szuezi válság. Az orosz katonák oda indultak, és lehetőségük volt Európát két hét alatt lerohanni. Ezt a CIA gátolta meg, hogy mi visszatartsuk az orosz csapatokat.”

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás