
Nagy baci teszt: a baba, vagy a házikedvenc talpa a tisztább? - a növényorvos elárulja
Gyuris Rita újabb érdekes kísérlettel jelentkezett.
Sokan azt gondolnák, hogy azt jelenti az elnevezés, hogy „mmm”, vagyis hogy milyen finom. Azonban ennél jóval egyszerűbb, hogy miért hívják így.
Sokan azt gondolják M&M’s tulajdonképpen csak annyit jelent, hogy „mmm”, mármint ahogy jelezzük, ha valami nagyon finom, pedig közel sincs így, ennél sokkal érdekesebb története van – írja a Mirror.
Az édességet 1941-ben találták fel az Egyesült Államokban a katonaság számára kis, könnyen szállítható nassolnivalóként, miután a társalapító, Forrest Mars Sr. az 1930-as években, a spanyol polgárháború idején azt látta, hogy a brit katonák kis cukormázas csokoládékat esznek, mert az nehezebben olvad el, mint az ő Mars szelete.
A Mars Incorporated alapítójának, Frank C. Marsnak a fiától, Forrest Marstól azt várták, hogy átvegye a családi vállalkozást apjától, de egy vita miatt Angliába költözött előbb, majd csak utána tért vissza az USA-ba, hogy beüljön apja helyére. Forrest Mars szabadalom alá helyezte a csokoládéi előállítását, és mivel elégedetlen volt azzal, ahogy apja a céget vezette, ezért keresett egy partnert maga mellé.
A partner pedig nem más lett, mint a cukrász üzletember, Bruce Murrie, akinek az apjának, William Murrie-nek a cégét szintén nem kell bemutatni, ő volt a Hershey elnöke. Azonban a kisebbik Marshoz hasonlóan az ifjabbik Murrie sem értett egyet apja üzleti politikájával ezért itt is változásokra volt szükség.
Forrest Mars Bruce Murrie-nek 20 százalékos részesedést ajánlott fel a terméknél, cserébe viszont a szükséges erőforrások folyamatos ellátását várta el, ugyanis a világháború után cukor- és csokoládéhiány lépett fel. A páros a terméket saját magáról nevezte el, így lett a Mars és Murrie-ből M&M.
Az 1950-es években az édesség népszerűsége akkora lett, hogy elkezdték utánozni, ekkor került rá a bogyókra az „M” betű, hogy megkülönböztessék a többitől, és azt a szlogent találták ki hozzá: „Keresd az M-et minden darabon!”
Gyuris Rita újabb érdekes kísérlettel jelentkezett.
,,Majd én hordom ki a babádat" - viccelődtek annak idején.
Nem úgy támogatja a szervezetünket, ahogyan azt hittük.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.