Újra felkapott lett a keletnémet csodajárgány, a Trabant. A veterán autókkal foglalkozó Trabant–Wartburg Klub elnöke szerint mindenki szereti a Trabikat, amik nemcsak mosolyt csalnak az arcokra, de egyre értékesebbek is.
Világszerte egyre felkapottabbak a Trabantok, amit mi sem mutat jobban, mint hogy a múlt hétvégén a kisautó hazájában, a németországi Zwickau városában háromnapos találkozót tartottak. A veterán autók nosztalgiájáért természetesen Magyarországon is sokan odavannak, ráadásul nemcsak a felnőttek, hanem már a fiatalok is – írja a Bors.
– Véleményem szerint a kelet-európai, 30 évnél idősebb autók közül szinte mindegyik felkapott, de a Trabant kiemelkedik – kezdte a Borsnak Muczán Gábor, a Trabant–Wartburg Klub elnöke.
– Az emberek úgy emlékeznek rá, hogy ez egy megszűnt ország terméke, amit annak idején biztosított a párt, hiszen tervgazdaságban gyártották, és éveket kellett várni rá, most pedig egyfajta nosztalgiaként itt maradt velünk – mondta az elnök.
A Trabantok varázsa hazánkban sem kopott meg, olyannyira, hogy ma már a legfrissebb jogosítvánnyal rendelkező fiatalok is érdeklődnek a veterán darabok iránt.
– A minap léptettünk be a klubba olyan 18 éves fiatalokat, akik nemrég szerezték meg a vezetői engedélyüket és élnek-halnak a Trabantokért. Kicsit hippiként érzik magukat, amikor az autóban ülnek és róják az utakat, integetnek nekik, amerre járnak – mesélte a klub alapítója a Borsnak. Muczán Gábor szerint a Trabantok mosolyt csalnak az emberek arcára, szinte mindenki örül, ha meglát egyet.
– Ha szemből nézzük meg az autót, akkor a két lámpa és a hűtőrács egy karizmatikus, mosolygós arcot formáz. Ha ovis kisgyerekek elmennek a garázsom előtt, rögtön kiabálnak, hogy „ott a tabi!”. Ez más autótípusoknál nem történik meg – magyarázta az elnök.
Az ikonikus autók ma is kelendőek, ráadásul egyre értékesebbek.
– Manapság egy roncsért is képesek félmillió forintot adni, amiből már egy húszéves, klímás, nyugati autó is kijön. Mégis inkább Trabantra áldozzák a pénzt a vásárlók, különösen a fiatalok. A szép, minőségi példányokért a nemzetközi piacon 6-10 ezer eurót (2,4-4 millió forintot) kérnek, de itthon is kelt már el 3 millióért Trabant – zárta Muczán Gábor.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre