Ne dőlj be! A csalók most ezzel a módszerrel pályáznak a pénzedre





Ha azzal telefonál valaki, hogy feltörték a bankszámlánkat, valószínű, hogy ez még nem történt meg, de a telefonálónak ez a célja...



Megosztás
Szerző:
Létrehozva: 2021.03.12.
új módszer

Csalók hívogatják az ügyfeleket Bucsek Gábor Csaba, az OTP ügyvezető és bankbiztonsági igazgatója nevében. A céljuk, hogy megszerezzék a bankkártyaadatokat, és aztán leszippantsák a számlákon levő pénzt – tudta meg a Bors.

Volt rendőrkapitány nevében mutatkoznak be

A bűnözők trükkje kifinomult és újszerű. Hosszas telefonbeszélgetések során bírják rá áldozataikat, hogy telepítsenek a készülékükre egy alkalmazást. Indoklásuk szerint ez azért szükséges, mert az ügyfél bankszámláját feltörték. Ez persze általában nem igaz, de a bűnbanda tagjai annyira megnyerőek, hogy a gyanús jeleket fel nem ismerők azonnal bedőlnek nekik. Annál is inkább, hogy a „hitelesség kedvéért” sokszor egyenesen Bucsek Gábor Csabának, az OTP informatika- és bankbiztonsági ügyvezető igazgatójának adják ki magukat. A történet pikantériája, hogy a szóban forgó, valóban létező cégvezető korábban Budapest rendőr-főkapitánya volt négy éven keresztül, 2018-ig.

Ne higgyünk el mindent, amit a telefonban mondanak!

A bank ügyvezető igazgatója soha, egyetlen ügyfelet sem szokott telefonon vagy e-mailen felkeresni, és a pénzintézet pláne nem szokott bankkártyaadatokat kérni. Eleve nem lenne értelme, hiszen azok rendelkezésünkre állnak, mi csupán az ügyfelek jelszavát nem ismerjük, de azokat nem is ismerhetjük” – tájékoztatta a Borsot az bank vállalati kommunikációs csoportja.

Amennyiben az ügyfél a hívás hatására megijed, hogy bűnözők fértek hozzá az adataihoz, és megadja a telefonálónak a kért információkat, éppen azzal teszi saját magát a banda ál­dozatává.

– Mindenképpen gyanúsnak kell lennie egy feltűnően rossz magyarsággal megfogalmazott levélnek, még akkor is, ha annak formai elemei kísérte­tiesen hasonlítanak a pénzintézet által küldött levelekéhez. Soha, senkinek nem szabad megadni az internetbanki bejelentkezéshez szükséges jelszavunkat és PIN-kódunkat – szögezték le a szakértők, és hozzátették, hogy ismeretlen programokat sem ajánlott telepíteni sem a telefonunkra, sem a számítógépünkre.

Társkeresőkre is utaznak

Új módszerrel próbálkoznak a társkereső szolgáltatásokkal visszaélő csalók is. A szeretetre kiéhezett férfiakat arra próbálják rávenni, hogy fotózzák le nekik a bankkártyájuk mindkét oldalát, ha szeretnének fehérneműs, esetleg meztelen fotókat kapni cserébe. Bármennyire is meghökkentő, sokan bedőlnek. Ugyan már az unióban szigorítottak a kártyás vásárlás hitelesítése szabályain, ám ez többek között az ázsiai országokra nem vonatkozik, így a naiv férfiak könnyen áldozattá válhatnak.





Top hírek







Hírlevél-feliratkozás