A Panda Security összegyűjtött néhány alapvető óvintézkedést, amivel a cégek mellett az egyéni felhasználók is sokat tehetnek adataik biztonságáért.
Az ingyen Wi-Fi valójában hazárdjáték
A hotelekben, kávézókban vagy más nyilvános helyeken elérhető, ingyenes Wi-Fi hálózatok számos esetben alig, vagy egyáltalán nem nyújtanak védelmet. Ne használjuk a közösségi oldalakat, és soha ne használjuk a netbankot és olyan weboldalt, ami fontos adatunkat kezeli ezeken a helyeken.
A csalók már a levelesládánkban vannak
Adathalász e-mailnek hívjuk, amikor csalók általában egy ismert szolgáltató nevét felhasználva, sürgősséget, határidőt jelezve, küldenek valódinak tűnő, félrevezető e-mailt. Soha ne nyissunk meg, töltsünk le ismeretlen csatolmányt, alkalmazást!
A járvány nem válogat, akár csak a kártevő szoftverek
Talán a legszélesebb körben ismert kártevő szoftver (malware) az úgynevezett trójai vírus, de több típus is létezik. Ezek a szoftverek a közhiedelemmel ellentétben az összes operációs rendszerre veszélyesek. Kezeljük ezért óvatosan a kapott vagy talált adathordozókat, illetve ne kattintsunk gyanús linkekre.
Minél bonyolultabb, annál jobb
A SplashData több millió kiszivárgott adatot átfésülve minden évben közzéteszi a leggyakrabban használt jelszavak listáját. Az eredmény megdöbbentő: a legnépszerűbb évek óta az 123456 kombináció, de a top 10-ben további ehhez hasonló, gyakorlatilag másodpercek alatt feltörhető jelszavak sorakoznak. Ne küldjük el jelszavunkat elektronikus úton sem rokonoknak, sem barátoknak. Amennyiben lehetséges, 2-3 havonta cseréljük le a biztonsági kulcsokat. Ellenben, ha nem akarunk ennyi adatot fejben tartani, használjunk megbízható jelszógeneráló alkalmazásokat.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre