
Órákon belül bajnok lehet a Barcelona, ennek kell történnie
A Real Madrid csak elnapolni tudta a Barcelona ünneplését.
Bognár György, a Paks vezetőedzője egymás után második évben nyerte meg a Magyar Kupát csapatával, s mindkétszer a Ferencvárost győzte le a fináléban. Bognár a lefújás után az FTC-nek szúrt oda az értékelésében.
Megvédte a címét a Paks a Magyar Kupa-döntőben. A Bognár György vezette együttes tizenegyesek után legyőzte a Ferencvárost – ahogy egy éve is. Ezzel eldőlt, hogy az Európa-ligában indulhat a Paks, emellett az is nagy fegyvertény számukra, hogy a hétvégi, 3-2-es vereség után visszavágtak a zöld-fehéreknek.
A Paks vezetőedzője a lefújás után már éremmel a nyakában nyilatkozott az M4 Sportnak. Először elmondta, hogy miért örült a társaihoz képest szerényebben. Majd hozzátette, biztos volt benne, hogy a négy nap alatt lejátszott két egymás elleni meccsből egyik csapat sem képes kétszer nyerni.
Jó, ha egy ember legalább észnél van a padon, természetes, hogy mindenki örült, én is, csak én már visszafogottabban is tudok örülni, mint a többiek. Délelőtt minden játékos rúgott egy tizenegyest, akkor nagyon örültem, hogy többen kihagyták, mert akkor jobban koncentrálnak este. Szerintem kellett a hétvégi vereség a mai sikerhez, abban biztos voltam, hogy egyik csapat sem tud kétszer nyerni. A mait kétszer nyertük meg, mert a kilencven perc utáni hosszabbításban, ismét kavarodásból kaptuk a gólt. Ezt ott már elcsalhattuk volna, de olyan becsületesek a játékosok, hogy focizni akartak.
A folytatásban elmondta, hogy az egy évvel ezelőtti, még Dejan Sztankovics vezette Ferencváros miben volt más, esetleg jobb.
„Ennél a Fradinál most azt látom, kevesebb a kreativitás, mint az előző években. Jó játékosok, gyorsak, kiválóak, de most nem játszanak annyira pörgősen és labdabiztosan, mint az elmúlt években.”
A szezon során nemegyszer szúrt oda Bognár a Ferencvárosnak, illetve a klubelnöknek, Kubatov Gábornak. Ez most sem volt másképp: noha a magyar futball szerinte jobban jár ha a Bajnokok Ligájában a Fradi indul, de azért rájuk mindig lehet számítani, ha le kell őket győzni.
Azt, hogy bajnokságot nyerjünk, csak a sajtó szajkózza, erre azért nem vagyunk mi képesek. A magyar futball jobban jár, ha a Ferencváros indul a Bajnokok Ligájában, mint a Paks, de ahol tudjuk, ott ütjük-verjük őket. Az, hogy két éven belül kétszer is nyertünk, a csapat erejét és az egységet mutatja, amivel mi azért Pakson nap mint nap dolgozunk. Nemcsak a játékosok, hanem a vezetők és a szurkolóink is nagyon mellettünk vannak, létszámban talán nincsenek annyian, mint a fradisták, de szívvel-lélekkel jelen vannak, és ez óriási erőt ad.
Zárásként elmondta, csütörtökön szabadnap lesz, pénteken viszont már indul a felkészülés a Debrecen elleni hétvégi NB I-es mérkőzésre.
Mindeközben Kubatov a meccs után ismét üzent a paksiaknak. Kijelentette, hogy a győztes antifocit játszott, szerinte erre az lehet a megoldás, ha egy csapatot összeállítanak a nemzetközi porondra és egyet az itthoni sárdagonyázásra meg a birkózásra.
A Real Madrid csak elnapolni tudta a Barcelona ünneplését.
Megvédte a címét a Paks a labdarúgó MOL Magyar Kupában.
Nem sok mindent takar el az olasz szépség.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre