
Kilátszottak a cicik, az anyósülésen vetkőzött le a bombázó
Sandra mindenki számára csodás útitárs lehet.
Édesanyja korai elvesztése miatt teljesen szétesett a Bournemouth támadója. Evanilson egész fiatalon abba akarta hagyni a futballt, Somorján azonban új erőre kapott.
Evanilson 2020 szeptemberében 12 millió euró (4,8 milliárd forint) ellenében a Portóba igazolt. Ottani remek teljesítménye miatt több élcsapat figyelmét felkeltette, végül az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Bournemouth csapott le rá és 37 millió eurót (14,8 milliárd forint) fizetett érte. A klub vele szerette volna pótolni a Tottenhamhez távozó Dominic Solankét. Evanilson kamaszként majdnem otthagyta a labdarúgást, a szlovák másodosztály azonban megmentette a karrierjét.
A 25 éves futballista idén alapember a Premier League-ben, 22 bajnokin hat gól és négy gólpassz a mérlege, emellett az FA-kupában is van gólja. A támadó a Fluminense akadémiáján nevelkedett, 17 évesen azonban elvesztette édesanyját, ami óriási törést okozott neki.
Drasztikus módon volt hatással rám. Nagyon közel álltam édesanyámhoz. Visszamentem Fortalezára és nem akartam újból Rióba utazni és játszani
– kezdte a The Sunnak adott interjújában Evanilson. Kerkez Milos mostani csapattársa közel állt ahhoz, hogy örökre otthagyja a futballt, menedzsere azonban drasztikus ötlettel állt elő: a szlovák másodosztályban szereplő Somorjára akarta küldeni.
„Nem akartam Somorjára kerülni, mert azok a barátaim, akik onnan jöttek vissza, nem mondtak túl jó dolgokat róla. De a menedzserem azt mondta, hogy ez fog engem profi futballistává változtatni. Úgyhogy miután túltettem magam édesanyám elvesztésén, úgy döntöttem, utazok.”
Néhány társával együtt Evanilson 2018 telén kölcsönben a szlovák kisvárosba került, ahol kezdetben elviselhetetlen volt számára a nagy hideg.
„Otthagytam a 40 Celsius-fokos Riót a -5 Celsius-fokért. Azelőtt sohasem láttam havat, nagyon nehéz volt adaptálódni. Az első edzést nem tudtam befejezni, annyira fáztam. Akkor még nem értettem a kesztyű hordásának fontosságát, amikor a tréningnek vége volt, meleg vízbe dugtam a kezemet, mert majdnem lefagyott” – mesélt első tapasztalatiról a támadó.
„Két brazil játékossal éltem együtt, azt hiszem, ők mentettek meg. Felváltva takarítottunk, főztünk, mosogattunk, minden nap brazil ételeket ettünk. Tanulságos időszak volt ez számomra. Úgy éreztem, hogy sokkal érettebbé váltam. Onnantól futballistának mondhattam magam, újra beleszerettem a játékba.”
Evanilson alig fél év alatt hat találkozón három gólt szerzett, a nyáron visszatért Brazíliába. Onnantól kezdve felfelé ívelt a pályafutása, tavaly nyáron a brazil felnőtt válogatottban is bemutatkozott.
Hirdetés: Csaknem az egész ország imádja a Premier League-et. Ez elsősorban Szoboszlai Dominiknak és Kerkez Milosnak köszönhető. A szigetországi topliga fordulóról fordulóra megmozgatja a hazai szurkolókat, és jelentős réteg kezdett nyitni a fent említett magyar válogatott játékosoknak köszönhetően a labdarúgás felé. A TippmixPRO számtalan fogadási lehetőséget kínál a Premier League-ben is. Részletek itt!
,
Sandra mindenki számára csodás útitárs lehet.
Nem nagyon érte el a várt hatást a támadó.
Cebrail Makreckist már topligás csapatok is figyelik.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre