Rég történt ilyen Gulácsiékkal, de így sem lehet teljes az öröm

Az RB Leipzig hosszú idő után győzni tudott a német labdarúgó-bajnokságban. Gulácsi Péterék a St. Pauli ellen gyűjtötték be a három pontot, Willi Orbánt azonban kiállították.



Megosztás
Szerző: HC
Létrehozva: 2025.02.09.
RB Leipz Bundesliga Gulácsi Péter Willi Orbán St Pauli

Már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát az RB Leipzig a St. Pauli ellen a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. Gulácsi Péterék végül 2-0-s győzelmet arattak, maradéktalanul azonban nem lehetnek elégedettek, Willi Orbánt azonban kiállították.

RB Leipzig, Willi Orbán
Az RB Leipzig győzött, de Willi Orbánt kiállította a játékvezető (Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP)

A vezetést a 16. percben Benjamin Sesko szerezte meg a hazaiaknak, aki Xavi Simons átadásából volt eredményes. A 35. percben a szerepek megcserélődtek, Sesko ezúttal előkészítő, Simons pedig befejező volt. A St. Pauli meglehetősen súlytalanul játszott az egész összecsapáson, és az sem segített nekik, hogy a 69. percben Orbánt azonnali piros lappal állította ki a játékvezető. Gulácsi Péter ezúttal is kezdett, a 34 éves hálóőr újabb kapott gól nélküli találkozón van túl.

Orbánék küzdenek a Bajnokok Ligájááért

A Leipzig régóta várt már a győzelemre a bajnokságban, a St. Pauli előtt legutóbb január 12-én tudott győzni, akkor a Werder Bremen volt az áldozat. Azóta három döntetlen és egy vereség volt a mérleg. Ezzel a sikerrel a Leipzig 36 pontnál tart, amivel feljött a tabella negyedik helyére, ez a pozíció még Bajnokok Ligája indulást ér a következő szezonra nézve.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás