„Egy virágszál volt, isten ajándéka”– Tehetséges, 19 éves kerékpáros hunyt el edzés közben

Egy nyugdíjas rosszul sikerült előzése okozta a fiatal sportoló halálát.



Megosztás
Szerző: K. C.
Létrehozva: 2025.01.28.
Módosítva: 2025.01.28.
gyász biciklis baleset karambol

Horrorisztikus közlekedési balesetben hunyt el egy tizenéves kerékpáros edzés közben. A 19 éves Sara Piffer egy szembejövő autóval ütközött, ami épp egy előzést akart végrehajtani. 

gyertya gyász tragédia halál
Fotó: Pixabay

Az incidens akkor történt, amikor Piffer a bátyjával az észak-olaszországi Trentinóban lévő otthona közelében tekert, és több szemtanú is megerősítette a rendőrségnek a baleset részleteit. A fiatal sportolót halálra gázoló sofőr egy 70 éves férfi volt, aki ellen emberölés miatt nyomoz a rendőrség. A jelentések szerint a sofőr a nap miatt nem látta a tinédzsert. 

Piffert helikopterrel szállították kórházba, de belehalt sérüléseibe. A fiatal sportoló édesapja, Lorenzo azonban megdöbbentő módon azt közölte, hogy megbocsát a sofőrnek. Erre a fia, Christian kérésére került sor, aki Pifferrel volt a baleset idején.

Lorenzo azt mondta: „A baleset után a fiam, Christian megölelt, és azt mondta: – Apa, kérlek, bocsáss meg neki. Mert szerintem most ő is szenved. Ezért úgy döntöttem, hogy megbocsátok neki. Aztán az igazságszolgáltatás majd megteszi a magáét.”

Lorenzo hozzátette, hogy lánya „mindig óvatos” volt az utakon. Christian állítólag a baleset után felhívta az apját, és zokogva közölte vele: „Sara nem lélegzik”. Lorenzo a médiának adott érzelmes interjújában elmondta, hogy a lány „egy virágszál volt, isten ajándéka”, és „hálás” azért, hogy az életében lehetett.

Piffer halála – akiről azt mondják, hogy sportos és művészi alkat volt, és szeretett festeni és szobrokat készíteni – megrázta a helyi közösséget, és rengetegen fejezték ki tiszteletüket.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás