Drámai büntetőpárbaj után dőlt el a Fradi sorsa

A Ferencváros csütörtök este a bosnyák Borac Banja Luka otthonában lépett pályára az Európa-liga selejtező playoff-párharcának visszavágóján.

Szerző: HWK
Létrehozva: 2024.08.29.
Módosítva: 2024.08.29.
Fradi Konferencia-liga Banja Luka

Egy héttel ezelőtt a Groupama Arénában a hazai szurkolók a lefújás után kifütyülték a Ferencvárost, amely csalódást okozott, gól nélküli döntetlenre végzett. A visszavágón sem javult a helyzet, a Fradi nem talált fogást a bosnyák csapaton, nem tudott helyzetbe kerülni, így 90 perc után ismét 0-0-ra álltak.

Fotó: Micheller Szilvia

A hosszabbítás első felében tovább romlott a zöld-fehérek helyzete, a 103. percben egy jobb oldali szöglet után Cisséről a saját kapujába csorgott a labda (1-0). A 109. percben büntetőhöz jutott a Ferencváros, Varga Barnabás végezte el, és félmagasan a kapu közepébe lőtte (1-1). Több gól nem esett, 11-esek döntöttek: drámai párbaj volt, a Fradi rúgta jobban, és ezzel a magyar csapat bejutott az Európa-liga főtáblájára, míg a vesztes a Konferencia-ligában folytatja.