Könyvbeszélgetés: Hegmesék – A hiány megélése a császármetszés után

A szülés választott és elképzelt módja gyakran megváltozik – és császármetszésként ér véget a kilenc hónapig tervezett természetes szülés.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2021.09.28.
császármetszés

A szülés során megélt tapasztalatok megosztása és a közösségi támasz ilyenkor megerősít és segít. A Hegmesék történeteken keresztül oszt meg tapasztalatokat, megéléseket – ezen keresztül segíti az eligazodást a nők számára saját megéléseik – és a környezetükben tapasztalható tényezők között. A könyv egyben egy közösségi kezdeményezés eredménye is, amelynek a tudatosítás, a szemléletformálás, a felkészítés és a feldolgozás is része.

Fotó: Facebook

A beszélgetés során arra is keresik a választ a résztvevők, hogy milyen jelentősége van a történetmesélésnek. Hol van a feldolgozás helye? Hogyan tud ebben segítő lenni a szakember, a közösség, a sorstársak? Milyen hatása lehet ebben a könyvnek?

A beszélgetés résztvevői:

Kiss Verus – egészségügyi szakújságíró, dúla, a Császárvonal projekt alapítója, a Hegmesék könyv szerzője

Karasz Noémi – szülésznő, IBCLC, Hegmesék lektora, szülésznői hegmese szerzője

Kánya Kinga – szociológus, gyászkísérő, császármetszés feldolgozó csoportok kísérője, megosztotta történetét a Hegmesék című könyvben

Időpont: szeptember 28., 19 óra

További részletek itt.









Top hírek

Néprajzi Múzeum

Ruhacsere a Néprajzi Múzeumban

Ha lapul a szekrényedben néhány olyan női/férfi/gyermekruha, amely, habár jó állapotban van, de mégsincs használatban, hozd be és nézz körül, hátha találsz helyette valamit, ami jobban elnyeri a tetszésed.





Hírlevél-feliratkozás