
A Zichy Szín-Műhely előadásában láthatjuk Egressy Zoltán darabját ma este az eSzínház közvetítésében egy összezárt házaspárral, egy családi erőszak elől menekülő takarítónővel és sok humorral.
Online rendezi meg egy vérbeli vígjáték ősbemutatóját szombat este a Zichy Szín-Műhely. Magyarország egyik legsikeresebb drámaírója, Egressy Zoltán karanténban írta Gordiusz című darabját, amit Léner András rendező vitt színpadra.
„A pandémia mindennapos kihívást jelent az emberi kapcsolatokra is, Egressy Zoltán új vígjátékában pedig egy kissé ellaposodott házasságban élő férj és feleség mindennapját, viszonyát szétziláló, újra összetákoló folyamat részesei lehetnek a nézők. Ezt a kapcsolati válságot és persze „annak gordiuszi megoldását” mutatja be a komédia, amelynek karaktereiben oly sokan magunkra ismerhetünk” – mondta Léner András rendező a Ripostnak.
A darab azt vizsgálja, milyen hatással van a karantén az emberi kapcsolatokra. Erősíti az összetartozást, vagy szétzilálja a szálakat? A helyszín egy egyszerű, hétköznapi lakásbelső, ahonnan a szereplők kétségbeesetten keresik a kiutat, miközben saját, kibogozhatatlan kapcsolati hálóikban próbálnak boldogulni” – fogalmazott Egressy Zoltán, aki a darabot a Literatura Irodalmi Portál karanténdráma-pályázatára készítette el.
„Karanténfeszültség; a férj súlyos katonai diktatúrában érzi magát, a feleség totális felhatalmazást kér a járvány idejére, a takarítónő családon belüli erőszak elől menekül a lakásba. Az érzékek pedig a papírformának megfelelően újra és újra legyőzik a makacsul feltámadó szabadságvágyat.”
A darabot március 13-án 19 órakor a Hatszín Teátrum színpadán, az eSzínház közvetítésében mutatják be.
A programsorozat új helyszíneken és új koncepcióval jelentkezik, melynek fókuszában továbbra is az értékesítésösztönzés és az országimázs tudatos alakítása áll.
Tudnivalók és érdekességek a madarak világáról általános iskolásoknak, minden hónap első csütörtökjén a Marczin és harmadik szombatján terepi körülmények között.
100-as szubjektív listába csomagolt hazai „jóhelyek” gyűjteménye, ahol a 100. helyezett éppen olyan izgalmas, mint az első.
Klímaadaptáció, avagy hogyan élhetjük túl a klímakatasztrófát? – ezt a címet kapta az esemény, amelyre minden érdeklődőt várnak.
„Ezen a találkozón kézzel és szívvel alkotunk, a kezek munkája, az alkotás folyamata, az ültetés öröme egyaránt a testi lelki jólétünket erősíti, alkossanak velünk!”
Előadó: Kasza Gyula, a Maradék nélkül élelmiszerhulladék-megelőzési nemzeti program vezetője.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre