Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag megfenyegette hazánkat

Így tekint a magyarokra az ukrán elnök. Zelenszkij ukrán elnök hiába fenyegetőzik és zsarol.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2025.07.22.
Módosítva: 2025.07.22.
Zelenszkij Szijjártó Péter ukrajna Európai Unió

Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag a tegnapi napon, az ukrán nagyköveti értekezleten megfenyegette hazánkat. A minisztérium közleménye szerint Szijjártó Péter az előző napi ukrán nagyköveti értekezleten elhangzott Zelenszkij beszédére reagálva sajtótájékoztatóján kiemelte, hogy Ukrajna elnöke rendkívül ellenségesen tekint Magyarországra, a magyar nemzetre, így a Kárpátalján élő magyarokra is

Zelenszkij
Szijjártó Péter az előző napi ukrán nagyköveti értekezleten elhangzott Zelenszkij-beszédre reagált – Fotó: Purger Tamás

Zelenszkij elnök Magyarországra, a magyar nemzetre, beleértve a Kárpátalján élő magyarokat is rendkívül ellenségesen tekint. Magyarországot, a magyar embereket ő jól láthatóan ellenségként kezeli. Ez az elmúlt hosszú évek alatt bizonyossá válhatott mindenki számára, hiszen immáron hosszú évek óta veszik el és tiporják sárba a kárpátaljai magyarok jogait. Ezek a törvényi rendelkezések oda vezettek, hogy mára templomot gyújtanak fel, magyar embert vernek halálra, mert nem akar a háborúba menni, nem akar részt venni egy esztelen öldöklésben. Ebből a szempontból Zelenszkij elnöknek ez a fenyegetőzése csak megerősíti azt, hogy ő ellenségként tekint ránk. Szeretném világossá tenni, hogy bárhogy fenyegetőzik Zelenszkij elnök, Magyarország nem támogatja Ukrajna csatlakozását az Európai Unióhoz. Hiába fenyegetőzik, hiába zsarol, hiába próbál zsaroltatni Brüsszellel, kétmillió ember szavazata a VOKS 2025-ön, az egy kötelezettséget jelent a magyar kormány számára.

– közölte Szijjártó Péter Facebook-videójában.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.