Azért vágunk bele a lakás- ill. házfelújításba, mert szebb, modernebb és kényelmesebb otthonra vágyunk. A munka azonban időigényes, fárasztó és költséges, ezért muszáj tervezéssel kezdeni.
A hatékony tervezés a hatékony felújítás kulcsa. Akár maga kívánja elvégezni a munkát, akár kivitelezővel dolgoztat, pontosan tisztában kell lennie, hogy mik a konkrét elképzelései, hova, mit szeretne és mennyi pénz áll rendelkezésére.
Ebben a témakörben nagyon őszintének kell lennünk magunkkal és a kiválasztott szakemberekkel. Ha előre megvan a pontos összeg, ami rendelkezésre áll, kezdjük szétosztani a részfeladatokra, a megvásárolandó tárgyakra. Ha kevés is a pénz, “csak” annyi történik, hogy olcsóbb alapanyagot kell választania, vagy módosítani az elképzelést. Ha viszont menet közben derül ki, hogy kiürült a pénztárca, már nem lehet módosítani, és az egész folyamat leáll.
Sem egy szakember véleménye, sem egy cég árajánlata, de még egy bolt kínálata sem lehet elégséges, ha ilyen komoly munkába kezdünk. Alaposan tájékozódjunk a lehetőségekről, hogy minden szempontból a legjobb döntést tudjuk meghozni.
Amikor falfestéket vagy tapétát választunk, ne higgyük, hogy csak színről döntünk. A fal árnyalata ugyanis meghatározza majd a szoba fényviszonyait is. Egy sötét szín nemcsak kisebbé tehet optikailag egy helységet, de a fényt is elnyeli, ezért ilyenkor egész más világításról kell gondoskodnunk, vagy esetleg több lámpatestről.
A legtöbb esetben a minőségi termékek, alapanyagok drágábbak, mégis érdemes ezeket választani, ha a tartósság is számít. Főleg így van ez, ha külső munkálatokról van szó, szigetelésről, tetőjavításról, vagy a megfelelő ajtó kiválasztásáról.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre