
Magyar népmesekör - ha mondanád vagy hallgatnál
Olyan 14 évnél idősebbeket várnak a szervezők, akik szeretik a magyar népmeséket hallgatni, vagy akár mesemondóként is kipróbálnák magukat.
Március hónap könyve az MMgMK Mezőgazdasági Könyvtárban Sverdrup-Thygeson, Anne: Terra Insecta. Miért csodálatosak és nélkülözhetetlenek a rovarok?
Anne Sverdrup-Thygeson könyvét ajánljuk.
Március hónap könyve könyvtárunkban, az Állatbarát Könyvtár Programhoz kapcsolódva:
Sverdrup-Thygeson, Anne: Terra Insecta. Miért csodálatosak és nélkülözhetetlenek a rovarok? Budapest, HVG Könyvek, 2020. (Raktári szám: C 83021).
Mit tudunk valójában a rovarokról? Talán annyit, hogy minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. Vagy hogy a méhek nélkül nem lenne méz, és néhány faj kifejezetten idegesítő vérszívó. De azt vajon tudtuk-e, hogy a méhek felismerik az emberi arcokat, a hangyák tanítják egymást, vagy hogy egy apró törpeszúnyog nélkül nem lenne csokoládé? Anne Sverdrup-Thygeson rovarkutató Terra Insecta című könyvében lebilincselő stílusban mutatja be ezeknek a különleges élőlényeknek a sajátos világát. Megdöbbentő tényekkel, izgalmas történetekkel és rengeteg humorral bizonyítja be, hogy a rovarok elképesztően intelligensek, találékonyak és nélkülözhetetlenek bolygónk számára.
A kötetet bemutatja: Sugár Márta informatikus könyvtáros
Helyszín: MMgMK Mezőgazdasági Könyvtár (1012 Budapest, Attila út 93.) olvasóterem.
Időpont: március 25. (kedd) 11 óra.
A rendezvény az Internet Fiesta 2025 programsorozat keretében kerül megrendezésre.
Olyan 14 évnél idősebbeket várnak a szervezők, akik szeretik a magyar népmeséket hallgatni, vagy akár mesemondóként is kipróbálnák magukat.
Beszélgetőpartnerek: Kozák Gábor és Stomp Sára műgyűjtők, valamint Topor Tünde művészettörténész, az Artmagazin főszerkesztője.
A hazai zenés színjátszás két népszerű sztárjával találkozhat a közönség, illetve két tehetséges fiatal művésszel, Cseke Brigittával és Szondi Tamással.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre