A program fókuszában az alakoskodás, a beöltözés áll. Mert maskarába bújni, zenélni, táncolni, hangoskodni egy jó farsangi mulatság része!
A kérdés csak az, hogy állatos vagy emberes, esetleg ijesztő vagy vicces legyen? A válasz eldöntéséhez megmutatjuk, milyen farsangi tárgyakat, történeteket őriz a múzeum, valamint kiderül mire emlékeztetnek és hogyan inspirálhatnak ezek bennünket. Kiemelt figyelemmel tekintünk az egyik legnagyobb farsangi hagyományunkra, a mohácsi busójárásra, megismerkedünk a sokácok legendájával, tárgyi vonatkozásaival és történelmi múltjával.
Legyünk részesei a varázslatnak, csalogassuk elő közösen a napsugarakat és űzzük el a telet énekkel, kereplőkkel, maskarával! Segítségünkre lesz Koroknai Szabolcs népzenész dudajátékával itt a Néprajzi Múzeumban!
A programot elsősorban 6-12 éves gyerekeknek és kísérőiknek ajánljuk!
A szülőknek a program ideje alatt lehetőségük van részt venni egy farsangi tárlatvezetésen is a Kerámiatérben, a MÉTA Matinéra megváltott jegyeikkel.
A családi jegy felnőtteknek lehetőséget ad a szakmai tárlatvezetésre a Kerámiatérben és a matiné program zenei záróeseményére is.
Időpont: február 10., 10.30
Helyszín: Néprajzi Múzeum, Zoom című kiállító tér és a MÉTA tér, -2. szint (Budapest, Dózsa György út 35, 1146)
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre