
Sena Dagaduval a kettős identitásról – Nők az élet élén
Közösségépítő, generációkat összehozó beszélgetéssorozat kizárólag hölgyeknek.
Kiismerhetetlen, csodás és érzékeny szerkezetek, amelyekből most egy válogatást tekinthetünk meg a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban nyíló Herkulestől a szolárpanelig című kiállításon.
Egy átlagos hétköznapon szinte észrevétlenül száz és száz formában említjük az időt, az órák pedig ketyegő bizonyítékai a múló óráknak, perceknek, éveknek.
Radvánszky Ferenc óragyűjteményét 2021-ben vásárolta meg az Iparművészeti Múzeum. A szenvedélyes gyűjtő Tokajban született 1935-ben, de Svájcban szerzett órásmesteri oklevelet, 2003-ig saját üzletet vezetett Svájcban, ahol antik órák restaurálásával is foglalkozott.
Több mint harminc éven át gyűjtötte és hozta működőképes állapotba az óraművesség válogatott emlékeit: elsősorban svájci, francia és angol mesterek 17–20. századi óráit. A szerkezeti ritkaságokat is magába foglaló kollekció valamennyi darabja autentikus és működőképes. A Radvánszky-gyűjtemény közel nyolcvan óraritkasággal egészítette ki ily módon a múzeum mintegy hatszáz darabos óragyűjteményét, köztük olyan kuriózumokkal, mint például a „világ legvékonyabb zsebórája”.
A kiállítás 2022. augusztus 31-ig látható a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban.
Közösségépítő, generációkat összehozó beszélgetéssorozat kizárólag hölgyeknek.
„A fás legelők, az erdei legeltetés, a pásztorvilág a Bakony és a Balaton vidékén és azon is túl megismert világának bemutatásán keresztül a természeti és kulturális értékek megőrzéséhez szeretnék hozzájárulni.”
Zelinka Tamás ismeretterjesztő előadása a Szegeden 1875. április 24-én született Huszka Jenő zeneszerzőről.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre