
A Reményvasút a felszínen a budapesti gyermekvasútról szól, ám valójában egy szívbemarkoló drámát ábrázol az ott dolgozó, hátrányos helyzetű fiatalokról.
4 női rendező – 4 érzékeny történet
Március 8-án, nagy érdeklődés mellett elindult a Magyar Dokumentumfilmesek Egyesülete (Madoke) és a Márai Sándor Művelődési Ház közös, négyrészes filmklubja. Minden hónap első keddjén női dokumentumfilm rendezők egy-egy érzékeny, személyes története kerül levetítésre.
Az április 5-i film:
Trencsényi Klára: Reményvasút (2015, 79 perc) című alkotása.
A Reményvasút főszereplői olyan kiskamaszok, akik szerint a legjobb dolog a világon a Hűvösvölgy és Széchenyi-hegy között zakatoló gyermekvasúton szolgálni. A vasútmániás Gergő, és a tizenegyedik kerületi ikerpár, Viktor és Kármen, mind nehéz, hátrányos helyzetű kiskamaszok. Az ő sorsuk alakulásának követésével egy olyan világba nyerhetünk bepillantást, ahová amúgy nincs bejárásunk: 10–14 éves gyerekek osztják meg velünk örömeiket, gondjaikat. Végigkövethetjük, ahogy ezek a gyerekek a felelősségteljes munka és a családi gondok, a kamaszkori bizonytalanságok és indulatok között valódi felnőtté érnek.
A vetítést beszélgetés követi az alkotókkal, Trencsényi Klára rendezővel és Czakó Judit vágóval.
A belépés ingyenes.
Időpont: április 5., 19 óra
A zenész Szűcs Krisztián (Szűcs, HS7, Budapest Bár) és a keszthelyi születésű költő, Szálinger Balázs szórakoztatja a résztvevőket.
A kiállítás zárónapján megismétlik a megnyitó performanszát.
Az eseményen Zelinka Tamás zenetörténész előadását is meghallgathatják az érdeklődők.
A magyar történelem XX. százada egy teljesen új és a fiatal korosztály számára élvezhető formában!
Előadó: Simon Gábor – mentálhigiénés szakember.
A koncertsorozat célja, hogy magyar kortárs zeneszerzők műveit népszerűsítse.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre