
Liget mesekör felnőtteknek
Újra vár minden mesehallgató és mesemondó felnőttet a Liget Mesekör, minden hónap második szerdáján, a Meseszó Egyesület mesemondóival.
Idén ünnepeljük Pilinszky János költő születésének 100 évfordulóját.
A centenárium keretében egy videós sorozatot indított a Juhász Anna Irodalmi Szalon és a Petőfi Irodalmi Múzeum, melynek keretében kéthetente, csütörtökön 19 órától beszélgetnek a szervezők egy-egy kapcsolódó vendéggel: íróval, irodalomtörténésszel, alkotóval, művésszel. A sorozatban a második vendég Iancu Laura, József Attila-díjas író, költő, néprajzkutató. A beszélgetések ingyenesen nézhetőek.
Újra vár minden mesehallgató és mesemondó felnőttet a Liget Mesekör, minden hónap második szerdáján, a Meseszó Egyesület mesemondóival.
Májusban ismét a Polar Kiadó jóvoltából olvashatunk az izlandi Audur Ava Ólafsdóttir tollából, Veress Kata fordításában: Az igazság a fényről.
Sok érdekességet tudhatunk meg a kiállítás összeállításának kérdéseiről, a válogatás szempontjairól, illetve a kutatás izgalmas fordulatairól is.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre