A budapesti állatkertben mindennap rögzítik az állatok számát, amelyet időről időre a nagyközönséggel is megosztanak.
A fővárosi állatkert a korábbi évekhez hasonlóan, idén is közzétette, hogy a tavalyi évben hány állat volt az állatkertben. Ez az összesítés azért is fontos, hogy a látogatók igényeit fel lehessen mérni, illetve hogy olyan állatokat is be lehessen mutatni, amelyeket az iskolások csak a tankönyvekben láthatnak.
„Ezt nem feltétlenül úgy kell elképzelni, hogy akkor ilyenkor odamegyünk az összes állathoz és megszámoljuk; mi folyamatosan naprakész nyilvántartást vezetünk” – mondta Hanga Zoltán, a Fővárosi Állat- és Növénykert szóvivője, aki hozzátette, hogy minden reggel az állatok leellenőrzésével indul. A budapesti állatkertben különböző statisztikákat vezetnek, a kimutatásokban a margitszigeti állatkert egyedei is benne vannak.
„A 2021-es évben 846 különböző állatfajunk volt, 11 003 egyed, és ezenfelül 103 tenyészet olyan állatoknál, amelyeket nem érdemes egyedileg nyilvántartani, mert nehéz lenne őket egyesével összeszámolni. Ebben minden állatfaj benne van, kivéve a mentett állatok. A 2020-as évben közzétett számok szerint 887 faj és 10 655 egyed volt. Tehát ebből az derül ki, hogy a bemutatott fajoknak az össz-száma egy picit csökkent, de az egyedszám növekedett” – hangsúlyozta Hanga Zoltán.
„Vannak karizmatikus fajok, amelyeknek a tartása már régóta tart, a legrégebb óta folyamatosan megszakítás nélkül tartott állatfaj az állatkertünkben a víziló. Az első példány 1893-ban érkezett, és azóta mindig volt vízilovunk. Ez egyébként a világ összes állatkertjéhez képest is rekord, nincs még egy olyan állatkert, ahol ilyen régóta tartanának megszakítás nélkül vízilovakat” – emelte ki a szóvivő, aki hozzátette, hogy a másik lakó az elefánt, aki 1890 óta folyamatosan megtalálható a fővárosi állatkertben. „Van olyan állatunk is, amely viszonylag újabb, ilyen az óriásvidra, mert ezek a Dél-Amerikában honos állatok egyedül Magyarországon egyetlen állatkertben vannak, csak a fővárosi állatkertben, korábban máshol sem voltak” – mondta az állatkert szóvivője, aki hozzátette, hogy 2014-ben kezdett el az állatkert a dél-amerikai állatokkal foglalkozni, és először csak nőstények, majd hímek is érkeztek Budapestre.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre