
Szomorú ünnepek: Utolsó karácsonya lehet az idei a rákos beteg anyának
Az orvosok nem vették komolyan az édesanya tüneteit.
A temetés után ideiglenesen be kellett zárni a temetőt, ahol a tragikus autóbalesetben elhunyt futballistát helyezték örök nyugalomra. Diogo Jota sírjához ugyanis rajongók tömege érkezett, hogy szelfiket készítsenek a friss sírnál.
Diogo Jota temetése szombaton zajlott le a portugáliai Gondomarban, miután a 28 éves korábbi Liverpool-játékos július 3-án életét vesztette egy súlyos autóbalesetben. A tragédia a spanyolországi A-52-es úton történt, ahol Jota és testvére, André Silva egy Lamborghiniben utazva szenvedtek halálos balesetet. A jármű az út szélén megcsúszott, majd kigyulladt, és egyikük sem élte túl az ütközést.

A temetés előtti napon virrasztást tartottak, amelyen sokan búcsút vettek a játékostól. A szombati szertartásra a Matriz de Gondomar-templomban került sor, ahol jelen voltak Jota korábbi csapattársai is, többek között Andy Robertson és Virgil van Dijk. A Liverpool sztárja, Van Dijk vezette a gyászmenetet, miközben más portugál válogatott játékosok is megjelentek, hogy leróják kegyeletüket.
A ceremóniát követően Diogo Jotát és testvérét közös sírban helyezték örök nyugalomra. A temetőt ezt követően azonban be kellett zárni, mivel több rajongó érkezett a helyszínre, akik mindenáron szelfiket akartak készíteni a sírnál. A hatóságok ezt „tiszteletlen viselkedésnek” nevezték, és biztonsági okokra hivatkozva ideiglenesen lezárták a területet – írja a Daily Star.
A szertartáson Dom Manuel Linda, Porto püspöke is beszédet mondott. Megrendülten így fogalmazott:
Azok szenvednek a legtöbbet, akik itt maradtak – az édesanyád és a nagyszüleid. Ha egy felnőtt sírását nehéz látni, egy gyerekét még inkább. Két urnával szemben pedig már nincsenek szavak
A temetésen Jota három gyermeke nem vett részt, amit a család a gyász feldolgozhatatlan súlyával indokolt. A futballvilág egésze gyászol, sokan – köztük Mohamed Salah és Cristiano Ronaldo is – részvétüket fejezték ki. A hatóságok továbbra is vizsgálják a baleset pontos körülményeit, a helyiek szerint az út „valós veszélyt jelent”, tele volt kátyúkkal és rosszul karbantartott szakaszokkal.

Az orvosok nem vették komolyan az édesanya tüneteit.

Egy idős nő az áldozat. Szomorú hír érkezett szenteste.

A 206 centis modellt Mikulásként szeretik a legjobban.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.