
Tizenegy évet szenvedett Noszály Sándor
A sportoló mentális egészségéről beszélt.
A rendőrök gyorsan léptek: soron kívül intézkedtek az idegen bankszámlákon.
Egy dunaföldvári vállalkozás képviselője május elején tett feljelentést ismeretlen tettes ellen, aki a cég banki adatait megszerezve négy különböző tranzakció során több tízmillió forintot utalt át idegen bankszámlákra. A csalás nyomán közel 31,5 millió forint kárt szenvedett el a cég.
A rendőrség a Mátrix Projekt keretében kiemelt figyelmet fordít az online térben elkövetett bűncselekmények megelőzésére és felderítésére, ezért a feljelentést követően azonnal megkezdték az adatgyűjtést. Kiderült, hogy a csalók más károsultak bankszámláiról is elutaltak kisebb-nagyobb összegeket, így több rendőrkapitányság is vizsgálatot folytat.
A nyomozás eddigi adatai szerint a bűncselekmény április végén történt. A cég könyvelője pénteken kívánt utalni, ezért beírta a számlavezető pénzintézet nevét egy keresőprogramba. A megjelenő találatok közül az elsőre kattintott, amely megszólalásig hasonlított a bank hivatalos oldalára. A szokásos belépési folyamat után azonban az utalás nem sikerült: egy hibaüzenet jelent meg, miszerint a funkció technikai okokból nem elérhető – írja a Police.hu.
A hétvége után, hétfőn ismét próbálkozott az utalással, de ekkor már hiányzott pénz a számláról. A cég biztonsági kódokkal foglalkozó munkatársa nem kapott semmilyen értesítést a belépésekhez vagy utalások jóváhagyásához, így szinte biztosra vehették, hogy adathalász támadás áldozatai lettek.
A rendőrök gyorsan léptek: soron kívül intézkedtek az idegen bankszámlákon még meglévő pénzösszegek lefoglalásáról, ennek köszönhetően a kár jelentős része – több mint 28 millió forint – megtérült. Az elkövető(k) kilétének megállapítása még folyamatban van, a nyomozást a Paksi Rendőrkapitányság folytatja.
A hatóságok ismételten felhívják a figyelmet a tudatos internethasználatra és arra, hogy mindig közvetlenül a bank hivatalos weboldalát használjuk, ne keresőprogramból indítsuk a belépést.
További információk az online csalások típusairól és a védekezés lehetőségeiről a www.kiberpajzs.hu oldalon találhatók. A Tolna vármegyei rendőrség a [email protected] e-mail-címen is fogadja a témával kapcsolatos észrevételeket, kérdéseket.
A sportoló mentális egészségéről beszélt.
Május 22-én mutálódott imádkozó sáskák támadnak ránk.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre