
Gyerekekkel teli busz balesetezett a főúton, egy 13 éves fiú meghalt
Tragédiába fulladt az iskolai kirándulás.
Még az Európai Unióból érkező javaslatokkal szemben is meg kell tartani a 13. havi nyugdíjat – derül ki a Nézőpont Intézet közvélemény-kutatásából. Minden vizsgált társadalmi csoportban elsöprő a nyugdíjasok plusz egy havi juttatásának támogatása Magyarországon.
Több, külföldről érkező támadás érte a 13. havi nyugdíjat, miután Orbán Viktor negyedik kormánya 2021-ben visszaállította a Gyurcsány–Bajnai-kabinetek által elvett járandóságot. Az Európai Bizottság már a következő évben bírálta a magyar nyugdíjasok juttatását, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) pedig ennek korlátozására tett javaslatot. A Nézőpont Intézet legfrissebb közvélemény-kutatásában ezért arra volt kíváncsi, hogy milyen a társadalmi támogatása ezen nemzetközi elképzeléseknek Magyarországon.
A kutatás eredményeiből kiderült, hogy a magyar választók közel háromnegyede (74 százalék) szerint meg kell tartani a 13. havi nyugdíjat, ahogy az is, hogy valamennyi vizsgált társadalmi szegmensben, legalább 60 százaléknyi a nyugdíjasok juttatásának támogatása. Leginkább a 60 év felettiek (82 százalék), az alapfokú végzettségűek (86 százalék) és a vidéki kisebb településeken élők (79 százalék) azok, akik kiállnak a nyugdíjasok plusz havi juttatása mellett, míg a legkevésbé a fiatalok (61 százalék), a diplomások (61 százalék) és a fővárosiak (67 százalék) gondolkodnak támogatólag.
A Nézőpont Intézet kutatása 2025. február 10. és 12. között, 1000 fő telefonos megkérdezésével készült. A minta reprezentatív a 18 évesnél idősebb lakosságra nem, kor, régió, településtípus és iskolai végzettség szerint. 1000 fős mintanagyság és 95 százalékos megbízhatósági szint esetén a mintavételi hiba ± 3,16 százalék. Az adatok kerekítve lettek egész számra, ezért előfordulhat, hogy összeadott értékük nem pontosan 100.
Tragédiába fulladt az iskolai kirándulás.
Sorra borulnak az autók Budapesten.
Nagy István agrárminiszter jelentette be.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre