
„Végre sikerült” – nagynénjéhez került Tamás, aki 18 évesen lett hajléktalan
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MetropolTamás az egyetlen élő rokonához költözött a lakóotthonból. A 18 éves fiú boldog és álmokat szövöget.
A fiatal Vörös Tamás története megérintette az egész országot. A 18 éves fiú szeptemberben napokig a váci vasútállomás egy padján élt, mert nem volt hová mennie. Azonban Fónagy István ideiglenesen befogadta és elhatározta, hogy kezébe veszi a fiú sorsát. Tamás az átmeneti szállásáról lakóotthonba mehetett, most pedig az egyetlen élő rokonához, a nagynénjéhez került a Jász-Nagykunk-Szolnok vármegyei Jászapátiba.

„Anyám elhagyott... apám...agyvérzésben meghalt”
Sokan piszkáltak a környezetemben. Anyám elhagyott hatéves koromban, apám nevelt tizenegy éves koromig, de agyvérzésben meghalt
– mesélte korábban megtörten Tamás, aki úgy érezte, hogy egyedül maradt a világban, egészen addig, míg István meg nem ismerte.
„A családba kerülés fontos célkitűzés volt”
Tamás örül, hogy családhoz kerülhetett, és hálás a sok segítségért. Nagy vágya, hogy tanulhasson és barista lehessen belőle.
Nem volt könnyű az ügyintézés, de végre sikerült, a családba kerülés fontos célkitűzés volt. Így mindenképpen jobb lesz neki
– mondta a Metropolnak Tamás jótevője, Fónagy István, aki szívügyének tartja, hogy segítsen a rászorulókon. A Dunakanyarban létrehozott Kétszív lakás elnevezésű krízislakása nyitva áll a rászorulók előtt.

„Köszönjük a támogatást”
Több olvasónk is felkereste szerkesztőségünket, hogy szeretne segíteni a fiúnak, aki nagyon hálás mindenért.
Mindenkinek nagyon szépen köszönjük a támogatást. Tamás jól érzi magát és éli az életét
– hálálkodott a segítőknek István.
Így ünnepelte Tamás a 18. születésnapját:
Top hírek


Gyászol a filmes világ: 36 évesen hunyt el a tehetséges színésznő
Hayden Panettiere-t gyászolják szerettei.

Sziklaomlás rázta meg a strandot, méterekre voltak a fürdőzők – VIDEÓ
Vörös porfelhő lepte el a partot az omlás után.
Hírlevél-feliratkozás
Hírlevél-feliratkozás
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre