Brutálisan erőltetik a migránsok betelepítését

5 percet kaptak az EU-országok a döntésre!



Megosztás
Szerző:
Létrehozva: 2023.10.04.
Brüsszel Európai Parlament migránsgettó

Magyarország és Lengyelország egyértelmű nemmel szavazott. Szlovákia, Ausztria és Csehország tartózkodott. De mindez nem számít, minősített többséggel akarják ránk erőltetni a migránsáradatot.

Az ülésen részvevő Rétvári Bence belügyi államtitkár így tudósított a részletekről:


Ma újabb migrációpárti jogalkotási lépést erőltetett át Brüsszel 🇪🇺. A mai napon az EU Állandó Képviselők Bizottsága vitatta meg a Migrációs Paktum utolsó elemének végleges szövegét, az ún. krízisrendeletet. A szövegtervet a szavazás előtt 5️⃣ perccel osztották ki a résztvevőknek. A vita mindössze 1️⃣3️⃣ percig tartott egy olyan kérdésről, amely Európa sorsát döntheti el és végképp bevándorlóországgá változtathatja a tagállamokat.☝🏻 A rendelettervezetre Magyarország 🇭🇺 és Lengyelország 🇵🇱 szavazott „nem”-mel, Szlovákia🇸🇰, Csehország 🇨🇿 és Ausztria 🇦🇹 tartózkodott, de a szavazatunk nem számított Brüsszelben, minősített többségi döntéssel viszik tovább ezt a veszélyes rendelet-tervezetet. Brüsszel 🇪🇺teljhatalmat akar magának, hogy mikor, hová, mennyi migránst telepít be❗️

Ez a javaslat a kötelező migránskvótákon felül is újabb kvóták szerint osztaná szét az illegális bevándorlókat 🚫 az EU országok között, ha hirtelen nagy számban jelennének meg egy tagállamban.

Brüsszel 🇪🇺 visszaél hatalmával, amikor az elvileg kötelező konszenzusos döntéshozatalt megkerülve erőszakosan viszi át migrációpárti javaslatait. 👉🏻 Brüsszel 2015-ben hibás migrációs politika mellett döntött, milliószámra és ellenőrizetlenül beengedte a migránsokat és ennek következményeit ma már számos ország érzi. Most ahelyett, hogy változtatna az álláspontján, tovább erőlteti a migránsok kötelező betelepítését. Ez a rendelet ❌ nem ❌ megállítja a migrációt, hanem rászabadítja a tagállamokra az illegális migránsokat. A magyar kormány - a magyar emberek

🇭🇺 akaratát érvényesítve - következetesen elutasítja 🛑 a migránsok kötelező szétosztását és a migránsgettók létrehozását❗️

Vitát folytattak az Európai Parlament plenáris ülésén szerdán az új uniós menekültügyi és migrációs csomag gyors elfogadásának szükségességéről. A testületben kiemelt prioritást élvez a kérdés, a cél, hogy a reform körüli tanácskozást még a 2024-es európai parlamenti választások előtt lezárják.

A többségi baloldali vélemény sürgette a csomag elfogadását, az ő felszólalásaikban főként a bevándorlók iránti szolidaritás és a humanitárius kötelezettségek kérdése kapott hangot. Ezzel ellentétben a konzervatív felszólalások a biztonságra és az európai kultúra védelmére hívták fel a figyelmet. 

– A tagállamok közötti kötelező uniós menekültügyi megoldásra van szükség, amely a gyors határeljárások segítségével, valamint a migránsok befogadásával is járó szolidaritással minden nehézségre és problémára választ ad –  jelentette ki Margarítisz Szkínász, az európai életmód előmozdításáért felelős uniós biztos szerdán Strasbourgban. – Lejárt az idő, az eseti megoldásokkal nem lehet hosszan tartó eredményt elérni – fogalmazott. Közölte: az illegális migrációt az táplálja, hogy az egység és összefogás hiányában az Európai Uniónak nincs közös migrációs és menekültügyi politikája.

Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) vezetője eközben a veszélyt abban látja, hogy Orbán Viktor magyar kormányfő és Robert Fico, Szlovákia leendő miniszterelnöke új tengelyt alkothatnak a migrációs paktummal szemben. 

Manon Aubry baloldali képviselő szerint amikor migrációról beszélünk, akkor a szélsőjobb hisztériát kelt, mert rémálmai vannak, hogy elönti Európát a migrációs hullám, de ennek nincsen semmi alapja, sőt nem létezik az a probléma, amiről beszélnek, hisz a négymillió ukrán befogadása is gond nélkül zajlott.

Hidvéghi Balázs, a Fidesz európai parlamenti képviselője felszólalásában mindenekelőtt emlékeztetett: a schengeni határok egyre nagyobb veszélyben vannak az illegális migránsok által alkalmazott erőszak miatt. 

Nemrégiben lőfegyverekkel támadtak határőrökre a magyar határon

– idézte fel. – Mi, kelet-közép-európaiak nem azért csatlakoztunk az Európai Unióhoz, hogy veszélyebe sodorjuk a szabad mozgásunkat, a kultúránkat, és megfosszuk állampolgárainkat a biztonságuktól – fogalmazott.









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás