A tudósok egy szuperszámítógép eredményei alapján megjósolták, mikor jön el a világvége.
Felfedték azt a dátumot, amikor itt a világvége és minden ember megszűnik a Földön létezni – valamint az Armageddon megállításának egyetlen módjára is fény derült.
A Bristoli Egyetem tudósai egy komor jelentést állítottak össze, amely azt számolja ki, hogy pontosan mikor pusztulnak el az emberek. Bár ez nem fog megtörténni egyhamar – sőt, 250 millió év múlva –, most baljós figyelmeztetést adtak ki.
A vezető szerző, dr. Alexander Farnsworth, a Bristoli Egyetem tudományos főmunkatársa azt állította, hogy az embereket elpusztítja a folyamatosan növekvő hőmérséklet és a szélsőséges hőség. A hőség azonban elősegíti a szuperkontinens kialakulását, valamint a „gyakori vulkánkitöréseket”.
Dr. Farnsworth azt mondta: „A távoli jövő kilátásai nagyon borúsnak tűnnek. A szén-dioxid-szint a jelenlegi duplája lehet. Mivel a Nap várhatóan körülbelül 2,5%-kal több sugárzást bocsát ki, és a szuperkontinens elsősorban a forró, párás trópusokon található, a bolygó nagy része 40 és 70 °C közötti hőmérséklettel nézhet szembe.”
„Az újonnan kialakult szuperkontinens gyakorlatilag háromszoros csapást hozna létre, amely magában foglalja a kontinentális hatást, a melegebb napsütést és a légkörben lévő több CO2-t, ami a bolygó nagy részének növekvő hőjét eredményezné. Az eredmény egy többnyire ellenséges környezet, amely nélkülözi az emlősök számára a táplálékot és a vízforrást.”
„A 40 és 50 fok közötti hőmérséklet lenne az alap, és a még nagyobb napi szélsőségek, valamint a magas páratartalom végső soron megpecsételné a sorsunkat. Az emberek – sok más fajjal együtt – kihalnak, mivel képtelenek a verejtéken keresztül leadni ezt a hőt, lehűtve a testüket.”
De van egy módja annak, hogy megállítsuk – a fosszilis tüzelőanyagok használatának megszüntetésével. A jelentésben részt vevő másik professzor, Benjamin Mills a Leedsi Egyetemről azt állította, hogy a fosszilis tüzelőanyagok használatának növelése felgyorsítja az emberiség végét a Földön, ami „sokkal hamarabb” következhet be.
A tanulmányt az első szuperszámítógépes klímamodellek segítségével számították ki annak bemutatására, hogy az éghajlati szélsőségek drámaian felerősödnek, amikor a világ kontinensei végül egy forró, száraz és nagyrészt lakhatatlan szuperkontinenst alkotnak.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre