
Jelentős változás jön az ATM-eknél, ez mindenkit érint
Az MNB rendeletének értelmében komoly változásokra számíthatunk a bankjegy-automaták számának tekintetében.
A Magyar Nemzeti Bank friss rendelete alighanem komoly változásokat hoz az országosan fellelhető ATM-ek számát illetően: a friss szabályozás ugyanis nemcsak azt határozza meg, mekkora pénzintézeteknek mennyi automatát kell üzemeltetniük, de azt is, hogy hol. A rendelet a bankokat négy kategóriába sorolja a kibocsátott bankkártyák és hitelkártyák száma alapján. Ha a bankkártyák száma és a hitelkártyák 50 százaléka 600 ezer alatti, összesen 169; 600 ezer és 1 200 000 közt 490; 1 200 000 és 2 400 000 közt 819 ATM-automatát kell üzemeltetni, a legnagyobb pénzintézeteknek, ahol pedig 2 millió 400 ezer darab feletti a bankkártyák száma, valamint a hitelkártyák 50 százaléka, 1686 darab ATM-mel kell rendelkezniük országszerte.

Ez utóbbi kategória esetében (mely alighanem a legtöbb embert érinti) a fővárosban 12-12 ATM-nek kell minimum üzemelnie kerületenként, a megyeszékhelyeken pedig 15-15 ATM-nek kell lennie alsó hangon – írja a Bank360.hu.

Top hírek

Nyitrai Zsolt: Magyarország Kormánya kiemelt feladatának tartja a nyugdíjasok anyagi és erkölcsi megbecsülését
Fontos részleteket közölt a közösségi oldalán a politikus.

Lehullott a lepel: Egy magas rangú amerikai kormánytisztviselő megerősítette az UFO-k létezését
Van, aki saját szemével látta az idegeneket.

Újabb botrány a Budapest Brandnél - 60 milliós sikkasztás, ami 160 év alatt térülne meg
Nemcsak prémiumokra, luxuskiadásokra és kétes szerződésekre folyt el a közpénz.
Hírlevél-feliratkozás
Hírlevél-feliratkozás
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre