A sír abból az időből származik, amikor női uralkodója volt Egyiptomnak. A maradványok feltárása és elemzése folyamatban van.
3500 éves sírt fedeztek fel a kutatók Luxor mellett. A sír Henemetamon Hatsepszut női uralkodó idejéből származhat. A felirattöredékek és ételmaradványok arra utalnak, hogy abban az időszakban a királynő mostohafiával III. Thotmesszel együtt vezette Egyiptomot.
A sír feltárására 2022 októberében került sor, de a vizsgálatok még tartanak – írja a livescience.com. A régészek nem tudják biztosan, hogy a sírt eredetileg kinek építették, de mérete és jellege arra utal, hogy eredetileg uralkodónak készülhetett. Egyelőre az sem világos, hány emberi maradvány van benne, az árvíz ugyanis súlyosan megrongálta.
III. Thotmesz gyermek, valószínűleg mindössze kétéves volt, amikor apja, II. Thotmesz időszámításunk előtt 1479-ben meghalt. Az ifjú fáraó csak mostohaanyja 1458-as halála után uralkodhatott ténylegesen.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre