Lenyűgöző élőlényekre bukkantak a kutatók egy mélytengeri expedíció során. Ilyen felfedezésre eddig még nem volt példa!
A Museums Victoria kutatócsoportja 35 napos felfedezőúton volt az Ausztráliához tartozó Karácsony-szigetnél és a Kókusz-szigeteknél. Úgy vélik, sok vadonatúj fajt fedeztek fel az Indiai-óceánban. Amellett, hogy feltérképezték az óceán fenekét, az expedíció célja a terület biológiai sokféleségének kiterjedt tanulmányozása volt. Több mint 5000 méteres mélységben is vizsgálódtak a szakemberek, az így gyűjtött adatok pedig hozzájárulnak ahhoz, hogy jobban megértsük ezt a fontos régiót. Az adatok kiértékelése még folyamatban van, de az eredmények vélhetően mélyebb betekintést engednek az ökoszisztémába, és megmutatják, hogyan hat az emberi tevékenység az élőlényekre.
Dr. Tim O’Hara kutató szerint a most talált tengeri fajok egyharmada vadonatúj lehet a tudomány számára – írja az iflscience.com. Dianne Bray, a Museums Victoria vezető gyűjteménymenedzsere elmondta: „A mélytengeri élet oly kevéssé ismert, ez az expedíció igazán szerencsés volt.” Instagramon meg is osztottak néhány káprázatos felfedezést.
Az első képen lévő hal nem tartozik a legjobb úszók közé, ezért az egyedek uszonyaikkal mintegy sétálnak a tengerfenéken.
A kéregkorallba beköltözött remeterák mozgatta meg leginkább az internetezők fantáziáját. Bizarr külsejével tényleg olyan, mintha egy ufószerű lényre bukkantak volna a felfedezők.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre