Meglepő, milyen sokan eshettek át hazánkban a koronavírus-fertőzésen

A járvány első hullámában a magyarok egy százaléka fertőződött meg, a második hullámmal együtt pedig már 10 százalék körül lehet a fertőzésen átesettek aránya, vagyis egymillió magyar volt már koronavírusos.



Megosztás
Szerző:
Létrehozva: 2020.11.14.
járvány koronavírus fertőzés vakcina Merkely Béla

Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora csütörtökön a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! adásában elmondta: a járvány első hullámában a lakosság egy százaléka fertőződött meg, a most zajló második hullámmal együtt pedig már 10 százalék körül lehet a fertőzésen átesettek aránya, ez nagyjából egymillió embert jelent. Szerinte is a vakcina a megoldás, amit első körben az egészségügyi dolgozók és a krónikus idős betegek kapnak majd meg.

- Korosztályonként más és más az oltási hajlandóság. Az idősebbek, a krónikus betegségben szenvedők, az egészségügyi dolgozók körében ez magas, míg 30 éves korig ez az arány kisebb. Ez a korosztály azt mondja, hogy a „náthát könnyen el tudjuk viselni”, de ezzel az a baj, hogy nem lehet pontosan meghatározni, hogy kinél lesz súlyos lefolyású a betegség. Ha kisebb eséllyel is, de a fiataloknál is lehet súlyos következménye a koronavírusnak – mondta a szakember, aki hozzátette: a kórházak telítődtek, de a munkatársak helytállnak.

Az intézkedések eredményei várhatóan tíz nap múlva mutatkoznak meg

A rektor szerint mindenre kiterjedő megfelelő szigorítások léptek életbe, melyeknek várhatóan tíz nap múlva látható eredményei lesznek. - Az új fertőzöttek, illetve a kórházba kerülők száma ezután csökkenhet, a halálozások száma pedig négy-öt hét múlva - tette hozzá.

Korosztályonként más és más az oltási hajlandóság - mondta Merkely Béla (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás