
JAMN – Különkiadás – Válogatás Esterházy Péter és Örkény István írásaiból
József Attila munkássága meghatározta az egész magyar költészetet, így természetesen hatással volt Esterházy Péter és Örkény István munkásságára is.
Áprilistól ismét a megszokott helyen, a Kesztyűgyárban folytatódik a Nagyecsedi cigány táncház.
Változatlan időben, azaz szerdánként Balogh Zsolt táncművész vezetésével a nagyecsedi cigánytánc alapjait sajátíthatják el az érdeklődők élő zenei kíséret segítségével.
A kisgyermekek 18.00-tól ismerkedhetnek a néptánc alaplépéseivel játékos módon, a felnőttek pedig 18.30-tól sajátíthatják el e bámulatos népi hagyomány alapjait, ahová a már tánctudással bíró haladókat is szeretettel várják a szervezők.
A programon a részvétel ingyenes.
József Attila munkássága meghatározta az egész magyar költészetet, így természetesen hatással volt Esterházy Péter és Örkény István munkásságára is.
Idén nemcsak nosztalgiázhattok a 90-es évek kultikus alkotásain, hanem felfedezhetitek a legújabb díjnyertes magyar filmeket is.
A szerzővel, Tankó Andrea erdélyi prózaíróval Kalocsai Andrea, a közmédia műsorvezetője beszélget.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre