Három ember kereste meg egy hét alatt a Ripost szerkesztőségét azzal, hogy miután az interneten megosztottak információkat a nyugdíjasokat lehúzó bizniszekről, megfenyegették őket, egyiküket pedig egy kamu oknyomozó kereste fel.
Nagy visszhangja van annak a Riposton megjelent cikknek, amiben a nyugdíjasokat lehúzó bizniszről rántották le a leplet. Miután Palikék műsorában a magukat motivációs trénernek nevező Bódi testvérek bevallották, hogy korábban „időseknek adtak el minden sz.rt”, bemutattuk, hogy korábbi kollégáik, ismerőseik továbbra is a nagy nyugdíjasbizniszben utaznak, ami igencsak jövedelmező - írja a Ripost.
„Megjelent rólunk, hogy nyugdíjasokat vertünk át. Van valóságalapja. Egy olyan cégcsoportnál dolgoztunk, aminek olyan termékei vannak, ahol főként a nyugdíjasok a potenciális vevők. Gyakorlatilag itt nagyon jó pénzt kerestünk” – vallott az egyik motivációs tréner. A Ripost cikke után többeket megfenyegettek azzal az üzenettel, hogy tartsák a szájukat.
Az elmúlt napokban három ember kereste meg a Ripost szerkesztőségét. Mindhármukban közös az, hogy regisztrált tagjaik a Reddit nevű közösségi oldalnak, azonban ott csak becenévvel szerepelnek, így nem lehet beazonosítani, hogy kik ők valójában. Mindhárman megosztották a Ripost cikkét, valamint egyéb információkat a Bódi testvérekről, illetve a nyugdíjasokat lehúzó bizniszről ezen a platformon. Ezt követően mind a hárman a Bódi testvérekkel kapcsolatos, igencsak érdekes üzeneteket kaptak.
Egyiküket a „rendőrségtől” keresték meg. A levélnek a tartalma annyira gyanús volt, hogy a Reddit-felhasználó megkereste a Ripostot. Ezt a levelet kapta:
A Ripost a kamu rendőrségi levél kapcsán megkereste az ORFK-t.
Amennyiben a csatolmányban szereplő üzenet címzettje úgy érzi, hogy „megfenyegették” vagy más bűncselekményt kíséreltek meg elkövetni a sérelmére, javasoljuk, hogy tegyen bejelentést/feljelentést! Ezt megteheti elektronikusan, írásban, illetve személyesen bármely rendőr-kapitányságon. Sürgős esetben pedig a „Telefontanú” +36-80/555-111 zöld számán, vagy a 112-es segélyhívó számon kérhet segítséget. A rendőrség minden esetben megvizsgálja a bejelentés/feljelentés tartalmát és a szükséges intézkedéseket meghozza
- írja az igazi rendőrség.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre