
Újabb fordulat a Tisza Párt ukrán kémbotrányában: hamarosan nyilvánosságra hozhatják a részleteket
Alapos feltárást és magyarázatot igényel.
A Metropol összeszedte a nap legfontosabb történéseit, az évfordulókat és az aktuális közlekedési infókat. Hogyan változik a vonatok indulása Budapestről, és hogy milyen jeles napot ünneplünk ma.
Vecsés és Monor között folytatódik tovább a Budapest–Cegléd–Szolnok vonal felújítása. A pályafelújításokat november 26-ig az éjszakai órákban végzik. Emiatt a Nyugati pályaudvarról Szolnokra 23:43-kor és 0:43-kor induló S50-es számú vonat helyett, Pestszentlőrinc és Pilis, a Szolnokról a Nyugati pályaudvarra 22:25-kor induló S50-es vonat helyett Pilis és Pestszentlőrinc között pótlóbuszok közlekednek.
Így változik az S36-os és G43-as vonatok közlekedése:
December 11-ig a Kőbánya-Kispestről Kápolnásnyékre 5:57-kor induló 3810-es és a 6:57-kor induló 3812-es számú S36-os, továbbá a Kőbánya-Kispestről Székesfehérvárra 6:27-kor induló 3512-es és a Kőbánya-Kispestről 7:27-kor induló 3522-es számú G43-as vonat Üllő és Kőbánya-Kispest között, valamint a 3592-es számú vonat Kőbánya-Kispest és Budapest-Kelenföld között nem közlekedik.
Delegáció miatt forgalomkorlátozásra kell számítani az V. kerületben. A Budapesti Rendőr-főkapitányság kéri az autósokat, hogy a megváltozott forgalmi rend szerint és fokozott figyelemmel közlekedjenek.
Tilos megállni!
1997 óta ezen a napon ünnepeljük a magyar tudomány napját, annak az emlékére, hogy 1825-ben ezen a napon gróf Széchenyi István felajánlotta birtokainak egyéves jövedelmét a Magyar Tudós Társaság (a mai Magyar Tudományos Akadémia) megalapítására. A jeles nap alakalmából az MTA egy rendezvényt is tart, ma 10–14 óra között az MTA Székház Díszteremében, ahol a civilizációnkat fenyegető változások is szóba kerülnek. A rendezvényre online is be lehet kapcsolódni. A magyar tudomány napján adják át a Simonyi Károly-, a Zrínyi Miklós-, a Wigner Jenő- és a Fáy András-díjat.
1906-ban ezen a napon a segélykérő kódot a brit Marconi Társaság és a német Telefunk javaslatára fogadták el a berlini konferencián. Azért ezt a jelet választották, mert ezt nagyon könnyű volt leadni a Morse-távíróval és csupán a véletlen műve, hogy SOS-ként fordították le. Később az SOS-re több értelmezés is született, az egyik szerint a Save Our Souls – mentsétek meg lelkeinket, egy másik alapján Save Our Ship – mentsétek meg a hajónkat, a harmadik verzió szerint Stop Other Signals – szüntessetek be minden más jelzést és a negyedik értelmezés szerint Send Our Savior – küldjétek a megmentőnket. A vészjelet először 1909-ben az Azori-szigeteknél bajba jutott Slavonia hajó használta. Ma már az SOS jelzést a szlengben és levelezés alkalmával használjuk, ha valakitől gyorsan szeretnénk információt megtudni.
1921-ben ezen a napon látta meg a napvilágot Charles Bronson litván származású, amerikai színész. Legismertebb filmjei a Volt egyszer egy Vadnyugat, A hét mesterlövész, Bosszúvágy és A piszkos tizenkettő voltak. Legtöbbször igazságosztókat, rendőröket és revolverhősöket alakított. 1971-ben Golden Globe-díjat kapott. 2003. augusztus 31-én halt meg, 81 éves korában.
Alapos feltárást és magyarázatot igényel.
Egy 2-es stádiumú agydaganatot, asztrocitómát találtak nála.
A kormány bebiztosítja a lakosságot a voks 2025-ben.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre