Ma van az állatok világnapja. Ez alkalomból összeszedtünk 10+1 tényt, ami garantáltan feldobja a napodat.
Az állatok világnapját 1931 óta ünnepeljük október 4-én. Mint arról korábban írtunk, a fővárosi állatkert idén is izgalmas programokkal várja az érdeklődőket. Ha nincs lehetőséged ellátogatni valamelyik állatkertbe, akkor se csüggedj, ugyanis a Metropol most lerántja a leplet az állatvilág legnagyobb kulisszatitkairól.
A bizonyítottan legmagasabban szálló madár egy karvalykeselyű volt. Egy alkalommal 11.277 m magasra repült, ahol egy repülőjárattal ütközött Elefántcsontpart közelében. További madarakkal kapcsolatos érdekességekről itt olvashatsz.
2. Micsoda ormány!
Az elefántok akár 30 kilométerről is képesek kiszagolni a vizet. Ha megtalálják, egyszerre akkora mennyiséget szippantanak fel, amennyi egy embernek három napra elegendő lenne.
A nőstény jegesmedvéknek különleges illatmirigyek vannak a mancsukon. Ezek segítségével hagynak szerelmi üzeneteket a havon, hogy a hímek megtalálhassák őket.
Nem sok állatnak van ujjlenyomata, de a koaláknak igen. Méghozzá szinte ugyanolyan, mint az embernek.
A tigrisek nagyon pajkos állatok. Párzási időszakban akár napi 50 alkalommal is párosodnak, 5-15 perces megszakításokkal. Mindezt 5-6 napig is bírják. Micsoda teljesítmény!
A pókok kizárólag folyékony halmazállapotú táplálékot képesek magukhoz venni. Ahhoz, hogy ezt kivitelezhessék, az áldozatukba fecskendezik emésztőnedvüket, ami olyan erős, hogy azonnal feloldja a zsákmány szövetállományát. A pók ezután egyszerűen „megissza” a zsákmányát.
Ez nem vicc, ugyanis körülbelül 60 cm hosszú, és több mint 9 kg. Ez a hatalmas és erős szív 75 litert vért pumpál át percenként. Magasságuk és szívük mérete miatt az állatvilágban a zsiráfoknak a legmagasabb a vérnyomásuk.
A szöcskéknek fehér színű a vérük. A nagy amerikai szöcskéknek az elülső lábain találhatók a fülei. Meglehetősen szürreális!
A lajhár a leglustább állat, mivel élete négyötödét alvással vagy szunyókálással tölti. Emellett olyan lomha, hogy még ha üldözik, akkor sem tesz meg többet percenként 1,83 m távolságnál.
A selyemhernyó gubója egyetlen szál selyemfonálból áll, amelynek hossza 3 km is lehet, vastagsága pedig az emberi hajszál 1/10-e.
A kurtafarkú kenguru valószínűleg a legboldogabb állat a Földön. Mindig mosolyog!
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre