
Végleg elhalkult a hang, ami generációkat kísért – elhunyt a legendás szinkronszínész
A legendás szinkronszínész örökre elment.
Erre figyelj beszélgetés közben.
Lehet, hogy szellemesnek érzed magad, amikor egy bókot önironikus megjegyzéssel hárítasz el, vagy úgy gondolod, csak viccelsz, amikor szarkasztikusan válaszolsz egy kérdésre. Pedig egy YouTube-videó szerint épp ezek a hétköznapi szokások tehetnek azonnal ellenszenvessé mások szemében. A Charisma on Command csatorna elemzése olyan viselkedésformákat emel ki, amelyek akaratlanul is taszítani kezdenek másokat – még akkor is, ha nem a rosszindulat vezérel minket.
Az első ilyen hiba, amikor valaki minden helyzetben igyekszik a reflektorfénybe kerülni. Ahelyett, hogy hagynánk a dicséretet „szétterülni”, és másokra is kiterjesztenénk, sokan automatikusan magukra irányítják a figyelmet. A videóban példaként hozták fel Chris Hemsworth és Brie Larson egy közös interjúját, ahol Hemsworth szerényen a kaszkadőrét méltatta, míg Larson inkább azt hangsúlyozta, hogy ő maga csinálta az összes jelenetet. Bár a színésznő stílusát sokan kedvelik, ebben a szituációban a közönség hidegen reagált az ironikus megjegyzésére. Az üzenet egyértelmű: a valódi karizma nem arról szól, hogy minden dicséretet bezsebeljünk.
Ugyanilyen zavaró lehet, ha valaki minden kétértelmű megjegyzést sértésként fog fel. A kommunikáció során sokszor előfordul, hogy egy-egy mondat többféleképp is értelmezhető – de ha mindig a legrosszabbat feltételezzük, az megmérgezi a hangulatot. Mindezt tovább árnyalja a szarkazmus kérdése, amit sokan nem megfelelően kezelnek. A videó készítője szerint különösen fontos, hogy ha ironizálunk, azt a hangunkkal, arcunkkal, gesztusainkkal is jelezzük, különben könnyen félreérthetik, és arrogánsnak, érzéketlennek tűnhetünk. A társasági helyzetekben sokan próbálnak minden szellemeskedésből győztesként kikerülni, azonban ez visszafelé is elsülhet. Ha minden poént versenynek tekintünk, az könnyen ellenszenvessé tehet minket. Néha jobb egyet nevetni saját magunkon, mint kiharcolni magunknak a közönség nevetését.
És végül: a bókok kezelése is kritikus pont. Sokan elbagatellizálják, zavarukban tréfálkoznak, vagy visszavágnak egy ironikus megjegyzéssel. Pedig egy egyszerű, őszinte „köszönöm” gyakran sokkal többet ér. Ha még viszonozzuk is a dicséretet, azzal nemcsak a hálánkat fejezhetjük ki, de egy mélyebb kapcsolódás is születhet – derül ki a Daily Mail cikkéből.
A tanulság tehát egyszerű: ha azt szeretnéd, hogy mások szívesen beszélgessenek veled, figyelj rájuk, ne csak magadra. A valódi karizma nem harsány, hanem figyelmes – és nem a hangod erősségén múlik, hanem azon, hogy tudsz-e hallgatni is.
A legendás szinkronszínész örökre elment.
Flórián az emberek példaképévé vált.
Új funkciót kap az ikonikus Körszálló.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.