
Belerokkant a gyászba az ukrán katonák által halálra vert magyar férfi családja
Az ukrán hadsereg azt kommunikálja, hogy tüdőembólia végzett vele.
Nem is hinnéd, hogy mi az, ami első ránézésre vonzóvá tesz. „A szépség belülről fakad” – szokták mondani, na de ennyire?!
Egy texasi kutatás összefüggést talált a vonzalom és az immunrendszer erőssége között. A kutatásban a résztvevőknek fotókon szereplő emberekről kellett elmondaniuk, hogy kinek az arcát találják vonzóbbnak. A válaszadóknak az erősebb immunrendszerű személyek tetszettek jobban.
Bár a szépség relatív, a kutatók szerint kapcsolat van a társadalmak által vonzónak tartott jegyek és a reproduktív siker között. Az új elmélet arra alapoz, hogy mivel bizonyos evolúciós tulajdonságok nagyobb párzási sikert hoznak, az egészségesebbnek tűnő emberek vonzóbbak az ellenkező nem számára.
Az elmélet tesztelésére a kutatók 159 férfit és nőt fotóztak le, mindegyiküket smink nélkül, semleges arckifejezéssel. A tanulmány szerzői a következő lépésként minden egyes személytől vérmintát vettek, hogy megmérjék a fehérvérsejt-szintjüket – ezek küzdenek a fertőzésekkel, gyulladásokkal. A csapat ezután 492 személyt vont be, hogy értékelje a másik nem tagjait ezeken a fotókon. Az önkéntesek nem rendelkeztek információval az egyes személyek immunrendszeri állapotáról, csak egy semleges fotót kaptak. Az eredmények azt mutatják, hogy a 492 önkéntes az erősebb immunrendszerű embereket szimpatikusabbnak ítélte. „A jelenlegi kutatás azt sugallja, hogy az arc vonzereje és az immunrendszer működése között valószínűleg kapcsolat áll fenn” – állapították meg a kutatók.
Érdekes módon a tanulmány szerint a férfiak és a nők eltérő elképzelésekkel rendelkeznek arról, hogy mitől lesz szimpatikus és egészséges egy arc. A kutatók azt találták, hogy a nők átlagosan megnyerőbbnek ítélték azokat a férfiakat, akiknél magasabb a természetes ölősejtek (NK) száma a szervezetben. Ezek a sejtek kulcsszerepet játszanak a baktériumok leküzdésében és elpusztításában. A férfiak viszont vonzóbbnak találták azokat a nőket, akiknek a vérében alacsonyabb ez a sejtszint. A tanulmány szerzői úgy vélik, hogy ennek az az oka, hogy az alacsonyabb NK-szintű nőknél általában magasabb az ösztrogénszint, ami a szaporodásnál játszik fontos szerepet.
Az ukrán hadsereg azt kommunikálja, hogy tüdőembólia végzett vele.
A NASA potenciális veszély kategóriába sorolja az objektumot.
A nagyi tudta a megfázás titkát?
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.