A felfedezés a földönkívüli élet lehetőségét is megerősítheti.
A Földön mintegy 75 ezer éve kezdődött utolsó jégkorszak idején a tengerek szintje még jóval a mai alatt volt. Ekkor alakultak ki azok a mészkőbarlangok, amelyek később, a klímaváltozás hatására megolvadó jég miatt emelkedő tengerszint következtében víz alá kerültek.
Ilyen a Taam Ja néven ismert, tenger alatti kék lyuk is, amely Mexikóban található, melyről most derült ki, hogy sokkal mélyebb, mint ahogy korábban gondolták. Eddig 274 méteresre becsülték, amivel a világon a második helyen állt, ám a búvárok decemberi expedíciója során végzett új mérések azt mutatják, hogy a Yucatán-félsziget melletti természeti képződmény mélysége eléri a 420 métert, mellyel rekorder a Földünkön – adta hírül a New York Post.
A tudósok azért tulajdonítanak nagy jelentőséget a felfedezésnek, mert 2012-ben a Bahamákon hasonló környezetben a barlangok mélyén olyan baktériumokat találtak, amelyek megmagyarázhatják, milyen típusú életformák képesek megélni teljesen lehetetlennek tartott körülmények között, vagyis akár olyan bolygókon is, ahol eddig kizárták a földönkívüli élet lehetőségét.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre