RETRO RÁDIÓ

Ennyi munkavállaló dolgozna idén külföldön

A magyarországi álláskeresők több mint fele, azaz 64,4%-a dolgozna külföldön, amiből a megkérdezettek csupán 41,6%-ának van külföldi tapasztalata.

Szerző: Metropol
Létrehozva: 2022.07.26.
állás

A Jooble álláskereső oldal felméréséből kiderül, hogy 2022-ben a hazai álláskeresők jelentős része tervez külföldön dolgozni, még úgy is, hogy eddig nem szereztek benne tapasztalatot.

A hazai munkavállalók 64,4%-a szeretne külföldön dolgozni

A kutatásból kiderül, hogy a magyar munkavállalók többsége akár tapasztalat nélkül is nekivágna határon túli munkát végezni.

  • szeretne külföldön dolgozni az idén: 64,4%
  • nem tervez külföldön munkát vállalni: 35,6%
  • nincs külföldi tapasztalata: 58,4%
  • van külföldi tapasztalata: 41,6%
  • Vonzó a külföldi fizetés

    A külföldön történő munkavégzés egyik legnagyobb motivációja a magasabb fizetés.

    Húzóerő még:

  • jobb munkakörülmények
  • nagyobb megtakarítási lehetőségek (ingyenes szállás és étkezés biztosítása)
  • bejelentett munkaviszony
  • jobb orvosi ellátás
  • rugalmas munkavégzés
  • magyarországi állandó munkahelyek hiánya
  • Visszatartó erő a külföldi munkavállalásnál:

  • család
  • nyelvismeret hiánya
  • megszokott ritmus felrúgása
  • stabil itthoni munkahely
  • egészség
  • csalóktól való félelem
  • útlevél
  • megtakarítások
  • oltás hiánya
  • félelem az ismeretlentől
  • Elvárt fizetés külföldön:

    Leginkább 450 ezer forint feletti fizetésre számítanak a határon túl.

  • 450.000 Ft: 83,8%
  • 350.000 – 450.000 Ft: 11,7%
  • 250.000 Ft – 350.000 Ft: 3,5%
  • 250.000 Ft: 1%
  • Fotó: Shutterstock

    Ezeket olvastad már?
    Sokkot kaptak a kirándulók: emberi maradványokra bukkantak a népszerű strandon

    Halott férfit tolt be a bankba egy nő: felháborító, mire készült – Videó

    Hűha: népszerű fürdőhelyen estek egymásnak a szerelmesek

    Újabb botrány a HÉV-en: úgy megijedt Anna, hogy a következő megállónál lemenekült a szerelvényről

    Top hírek

    Ezek is érdekelhetik

    Hírlevél-feliratkozás