
Közös alkotás a B29-ben
„Elsősorban horgolni fogunk, de mindig várjuk az új technikákat, gondolatokat.”
Lehet-e, helyes-e, más mércével mérnünk azt amit mi várunk el másoktól és amit mások várnak el tőlünk? Előadás beszélgetéssel.
Küzdöttél már azzal, hogy ne akarj mindenáron mások elvárásainak megfelelni? És azzal, hogy a környezeted nem felel meg a te elvárásaidnak?
Akkor van tapasztalatod, amelyet ez alkalommal össze tudsz vetni a többiekével.
Az elvárások kétélűek. Lehetnek jogosak és jogtalanok, segítők és hátráltatók, külsők és belsők, egyértelműek és kétesek, felénk és felőlünk irányulók. Vannak, akik óriási eredményként ünneplik ha bizonyos elvárások hatása alól ki tudtak szakadni, míg mások örömmel igyekeznek megfelelni tanáraik-edzőik-szerelmük elvárásainak. Min múlik, hogy segít vagy hátráltat egy elvárás? Helyes-e elvárásokkal élnünk? Ha igen, akkor mire kell ügyelnünk, hogy ne rontsuk el?
Ha minden az elvárásainknak megfelelően alakulna, vajon az biztosan boldogsághoz vezetne? Sokszor szeretnénk például teljesen szabadok lenni és minden kötöttségtől mentesülni. De a bölcsek szerint a boldogságot csak valamilyen keretek között élhetjük meg, és ráadásul ezek a keretek mindenkinél másmilyenek. Hogyan lehet ezt a sok irányba tartó törekvést összehangolni? Lehetséges-e ez egyáltalán?
Előadó: Apáti János
A részvétel díjmentes.
Időpont: július 29., 18.00
Helyszín: Műterem Kávézó (1084 Budapest, Tavaszmező utca 19.)
„Elsősorban horgolni fogunk, de mindig várjuk az új technikákat, gondolatokat.”
Kicsiknek és nagyoknak, idősebbeknek és fiataloknak egyaránt kiváló programokkal készülnek a szervezők.
Az eseményre ingyenes a belépés, érdemes a teljes családdal, akár nagyszülőkkel is kilátogatni.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre