
Egymást vádolta a pár: ezért kellett meghalnia a 3 éves kisfiúnak
Hátborzongató részletek derültek ki az eset kapcsán.
A lomtalanítás 2025-ben már a vége felé jár, több kerületben is lezajlott már a hulladék kihelyezése, illetve azoknak az elszállítása. Április 11.-e az utolsó napja a lomtalanításnak a 8.kerületben, már elszállították a lomokat a területről, azonban a lomtalanítás egészen augusztus elejéig tart még a fővárosban. Itt az idei menetrend!
A lomtalanítás 2025-ben már a legtöbb kerületben megtörtént. A 8.kerületben már elszállították a hulladékot, de hatalmas szemét maradt utána. Összeszedtük cikkünkben a lomtalanítással kapcsolatos időpontokat, és a MOHU új rendszeréhez kapcsolódó fontosabb információkat.
Április 11-én volt a 8.kerületben a lomtalanítás utolsó napja, a lomokat már el is szállították a helyszínről. A következő lomtalanítás április 22. és 29. között lesz, ekkor a 19.kerületben számíthatunk a lomok kihelyezésére, majd ezután május 4. és 8. között a 23.kerületben, és végül augusztus 5. és 18. között a 16.kerületben lesz majd lehetőségü kihelyezni a hulladékokat az utcára. A lomtalanítás azonban hatalmas koszt hagy maga után, ezen segítene a MOHU új rendszere.
Ez a régi rendszer – utcára helyezzük ki a hulladékokat – nem sokáig lesz, hiszen a MOHU 2027-ig felszámolja, és helyette egy új, gyűjtőpontos lomtalanítási rendszert léptet életbe. A mostani koncepció azt eredményezné, hogy körülbelül 2 négyzetkilométerenként kell majd lennie egy gyűjtőpontnak, így egy-egy gyűjtőpontra 8000-10.000 ember juthat, ebből következik, hogy Budapestnek összesen 146 gyűjtőpontra van szüksége. Ez kerületenként akár 10-12 gyűjtőpontot jelent, és ezzel le lehetne fedni az egész lakott területet. A lakástól nem messze kihelyeznének konténereket, amiknek a segítségével el lehetne vinni a legközelebbi gyűjtőpontra a hulladékot. Ez nagyban hozzájárulna az utcák tisztaságának megőrzéséhez, illetve a hulladékgyűjtést is megkönnyítené ez az új rendszer. Hulladékudvarok most is üzemelnek, ezeket a MOHU hivatalos oldalán lehet megtalálni.
Érdemes megemlíteni, hogy veszélyes hulladékot nem szabad kihelyezni lomtalanítás alkalmával. A nagyobb bútordarabokat, szőnyegeket, matracokat vagy bőröndöket kihelyezhetik a lakók, hiszen ezeket elszállíthatják.
Vannak olyan hulladékok,amiket nem szállítanak el, mégis kihelyezik az emberek, hiszen nincsenek tisztában ezekkel az információkkal. Nem szabad kitenni kommunális hulladékot és szelektíven gyűjthető hulladékokat. Ide tartozik például a fém vagy a papír. Az építési törmeléket, a különféle földet, homokot sem szállítják el. Nem szabad kihelyezni az utcára gumiabroncsot és síküveget se, illetve veszélyes hulladékot. Ha esetleg a régi hűtőnktől vagy mikrónktól szeretnénk megválni, akkor előzetes időpont egyeztetés alapján hulladékudvarokban lehet azokat leadni, és évente egyszer megszervezik ezeknek az elszállítását is.
Hátborzongató részletek derültek ki az eset kapcsán.
Egy év alatt hihetetlen eredményt ért el Niki.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre