
Brutálisan drágulhat a cigaretta – az Európai Bizottság terve verte ki a biztosítékot
Ez akár 1000 forintos áremelkedést is eredményezhet.
Orbán Viktor is részt vett a Tranzit fesztiválon Tihanyban, ahol többek között az ország előtt álló feladatokról beszélgetett.
A kormányfő szerint erről a kérdésről vannak színvonalas viták. Egyesek felteszik a kérdést, hogy jó-e a demokráciának, ha egy párt ilyen többséggel, ilyen hosszú ideig van hatalmon. A magyaroknál a méretből fakadóan állandó az a folyamat, hogy mindig kialakul egy egységes párt egy domináns korszakban – mondta Orbán Viktor. Ez történt a dualizmus idején, a két világháború között is, és ez történt volna a második világháború után is – monda a kormányfő.
A nagy külső erők elleni harcok idején, mint most, az emberek keresik azokat az egységes pártokat, amelyek meg tudják védeni őket – mondta Orbán Viktor. Nemzetközi szinten is van példa arra, hogy egy-egy párt hosszú évtizedekig van hatalmon, Bajorországban a CSU is negyven éve van hatalmon – tette hozzá.
Orbán Viktor a baloldalról azt mondta, hogy a futballban az amatőrök és a profik között egy éles választóvonal van. Az amatőrök átláthatatlan módon űzik ezt a játékot, míg a profik oda futnak, ahol a labda lesz. Az utóbbi a legfőbb különbség. Távlatkülönbség van a kormánypártok és a baloldal között – mondta a kormányfő. Azonban az amatőr csapatoknak is vannak finanszírozói, és nagy világerőket képviselnek – tette hozzá. „Soros György sem fut össze a Facebookkal” – fogalmazott.
A baloldalnak a nemzeti gondolkodáshoz való kötődése történelmileg sem erős, ezért a nagy világdivatokhoz próbálják illeszteni Magyarországot. Ezzel szemben a jobboldal a nemzeti érdekek mentén politizál – tette hozzá.
A kormányfő úgy látja, a baloldal globálisan a Góliát, míg a jobboldal a Dávid. A legutóbbi választáson többszörös média- és pénzügyi fölényben volt a baloldal a nemzeti erőkkel szemben – fogalmazott a kormányfő.
Orbán Viktor arról is beszélt, hogy először tisztázni kell, hogy az országot a sajátunknak tekintjük-e, és mi a hozzá fűződő viszonyunk. Fel kell tenni a kérdést, hogy adódik-e számunkra valamilyen kötelesség ebből a tényből? A kormányfő szerint sokfajta módon lehet magyarnak lenni, de a legfőbb kérdés, hogy ezt a küldetést máshol is látják-e. Csak egyetlen esetben nem tűnik el a magyar nyelv, a kultúra és történelem, ha azt fenntartjuk – tette hozzá. Egy angolszásznak és egy németnek nincs ilyen küldetése. Ahhoz, hogy magyar nyelv legyen, azt fenn kell tartani.
A kormányfő arról is beszélt, fontos dolog olyan helyen tanulni, ahol folyamatosan okos emberek között lehet lenni, mert sokat lehet tőlük tanulni. Ilyen volt az 1980-as évek közepe is. Egy ilyen helyzetben mindent meg lehetett tanulni.
A liberálisokkal és a kommunistákkal azért van nehéz dolgunk, mert első látásra ezek nagyon távol vannak egymástól – ismertette a kormányfő. A gond, hogy nálunk a rendszerváltás után a kommunisták liberálisok lettek. „Az ember rájött arra, hogy a választóvonal az ember megértésénél van. A kommunisták és a mostani liberálisok között egyezés van abban, hogyan látják az embert. Most a liberálisok és a baloldal azt mondják, hogy az életben te magad vagy legfontosabb”.
Ez akár 1000 forintos áremelkedést is eredményezhet.
Tíz órával evés után hunyt el szülei otthonában.
További viharokra kell számítani.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.