
Orbán Viktor elárulta: itt tart a húsvéti előkészületekkel
A kormányfő a sonkát már beszerezte, de ez még hátra van.
Erős, 6,2-es földrengés pusztított, több mint 600-an megsérültek, most derült ki, hány áldozatot követelt a katasztrófa.
Az indonéziai Szulavézi-sziget (Celebesz) nyugati részén, több mint 600-an megsérültek, és legalább 34-en meghaltak.
A helyi katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a földmozgás házak tucatjait döntötte romba Nyugat-Szulavézi tartományban, köztük a kormányzó hivatalát is. A térségben összeomlott egy kórház épülete, sokan a romok közé szorultak.

A helyi szeizmológiai intézet tájékoztatása szerint a rengés epicentruma Majene kerülettől hat kilométerre, mintegy 10 kilométeres mélységben volt. Az első rengést nem sokkal később 5,9-es erősségű utórengés követte ugyanezen terület közelében. A természeti katasztrófa három helyen földcsuszamlást idézett elő.
A több mint 260 millió lakosú Indonézia az úgynevezett csendes-óceáni tűzgyűrűn fekszik, gyakoriak a földrengések és a vulkánkitörések.


A kormányfő a sonkát már beszerezte, de ez még hátra van.

A 35 éves nő egész addigi élete a feje tetejére állt.

Egy Facebook-oldalra vezető link jelent meg a radnaimark.hu oldalon.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.