Nagy eredményre készül a magyar bringás a Girón

Valter Attila bízik benne, hogy meglepetést okozhat a Giro d'Italia egyik szakaszán.

Szerző: Metropol
Létrehozva: 2020.10.13.
valter attila kerékpár Giro d'Italia

A Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny első kilenc szakaszán kiválóan teljesítő Valter Attila bízik benne, hogy még az eddiginél is jobb eredményeket ér el a további etapokon. A CCC Tour de Hongrie-győztes magyar kerekese az összetett 28. helyén áll. Hétfőn szünnap volt a versenyen, kedden pedig a Lanciano és Tortoreto közötti 177 kilométer megtétele vár a mezőnyre.

Valter Attila Fotó: MTI/Komka Péter

„Bízom benne, hogy összejön egy top tizes, vagy akár egy még jobb helyezés is - mondta Valter az MTI-nek. - Talán az egymásra figyelő összetett esélyesek között, egy kései támadással szépet alkothatok vagy be tudok kerülni a nap szökésébe, ami szintén rendkívül nehéz feladat.”

Ruben Guerreiro szökésből nyerte vasárnap a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny 9. szakaszát, amelyen a portugál Joao Almeida előnye csökkent összetettben. Valter Attila az élmenőkkel célba érve 18. lett.