A művész kevésbé ismert késői korszakának vívódással teli alkotásaira és inspirációs forrásaira is kitér Gimesy Péter művészettörténész.
Gimesy Péter legújabb művészettörténeti előadás-sorozatában a legismertebb festők életművével foglalkozik. Olyan mesterek művészetével ismerkedhetnek meg az érdeklődők, akik hatással voltak már saját korszakukra is, és hírnevük a mai napig fennmaradt. Az előadó a hagyományos művészettörténeti korszakok jelentősebb alkotóinak, leghíresebb műveinek elemzése mellett a stílusváltások gyakran nem eléggé tisztázott okainak és következményeinek felkutatására is vállalkozik. Az előadások során az előzménynek tekinthető és a korszakolást gyakran megkérdőjelező, kevésbé ismert példák is bemutatásra kerülnek, de szó lesz a főbb fordulópontok művészeti és filozófiai hátteréről, valamint a képi nyelv változásairól is.
A novemberi előadás az egyetemes művészettörténet legismertebb mesterei közé tartozó Michelangelo Buonarroti (1475–1564) munkásságával foglalkozik, aki a reneszánsz művészet magányos óriásaként minden műfajban maradandót alkotott.
Időpont: november 15. (péntek), 18.30
Helyszín: Hegyvidék Galéria, 1126 Budapest, Királyhágó tér 10.
Részvételi díj: 1000 forint, Hegyvidék Kártyával: 500 forint
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre