6 tipp otthonod biztonságáért.
Jenny Radcliffe tinédzserként kezdte bűnöző életét, a 80-as években üres ingatlanokba hatolt be Liverpoolban.
Először csak kipróbáltuk magunkat, hogy be tudunk-e jutni, lopni sem akartunk, csak körülnézni odabent, mert unatkoztunk
– árulta el a LadBible-nek a most 55 éves nő, aki azért tudott megállni a lejtőn, mert rájött, hogy betörőként szerzett tudásából legálisan is tud pénzt csinálni. Mert ki tesztelhetné jobban egy otthon biztonsági rendszerét, ha nem az, aki ezek kijátszásából élt? Olyan ez, mint a rablóból lett pandúr, aki tud a bűnözők fejével gondolkodni. Jenny így most afféle bérelt betörő, professzionális szélhámos, mint az etikus hekkerek, akik a jó cél szolgálatába állítják képességeiket.
Az emberek sosem gyanakodtak rám, mert nem tűnök fenyegetőnek. De soha nem tudhatod, hogy valaki az-e, akinek mondja magát
– figyelmeztetett.
Most összeállított egy listát azokról a dolgokról, amiket az embereknek kerülniük kell, ha meg akarják óvni otthonukat a magafajtáktól. Íme a 6 legfontosabb tétel:
Ebből tudni lehet, mikor vagy rendszeresen távol otthonról, vagyis mikor a legnagyobb az esélye, hogy zavartalanul betörjenek hozzád.
Ha egy e-mailre vagy a telefon üzenetrögzítőjére olyan szöveget állítasz be, hogy „jelenleg szabadságon vagyok, próbálkozz újra 2 hét múlva”, az olyan, mintha kifüggesztenéd a házra, hogy „szabad a vásár”.
Ha például egy záratlan fészerben tartod a feszítő-vágó eszközöket, a betörőnek tálcán kínálod a bejutást.
Jó, ha közvetlenül az épület körül tágas terület marad szabadon, így könnyen észre lehet venni, ha valaki körülötte ólálkodik.
Ilyen lehet a lámpák időzített ki-bekapcsolása, hogy úgy tűnjön, mintha valaki otthon lenne.
Egy tolvaj nem kockáztat fölöslegesen, mindig a könnyebb utat választja: azokat a helyeket, amiket semmi sem véd.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre