Bizarr kísérlet! Közel 70 oszladozó tetemet tettek bőröndökbe és kukákba

A teszttel a bűnügyi helyszínelők munkáját akarták segíteni. A kísérletnek jövő év elejére lesz eredménye.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2022.09.17.
biztató kutatás

Közel 70 halva született malac tetemét tették bőröndökbe és kukákba Ausztráliában. A maradványokat egy világszinten egyedülálló, nagyszabású kísérlet részeként rejtették el – írja a Ladbible.

Áttörést hozhat a gyilkosság felderítésében, ha ez a kutatás sikeres lesz Fotó: Pixabay

A kutatók abban bíznak, hogy a bomlási folyamatok vizsgálatának eredményei segíteni fogják a helyszínelőket a gyilkossági események rekonstrukciójában. A szakemberek azt mérik, hogy a hőmérséklet- és páratartalom-változás milyen hatással van az elhullott állatok tetemeire, ha szabadon vannak, valamint ha elzárják azokat. A mikrobiológiai elváltozások mellett a csontok és a test kémiai változásait is kutatják.

Miért bőröndökbe és kukába helyezik a tetemeket?

A válasz nagyon egyszerű: a kutatók szerint a bűnügyi esetek többségében a holttesteket hűtőkbe, fagyasztókba, autók csomagtartójába, vagy éppen bőröndökbe, kerekes kukába szokták elrejteni a tettesek. Ez azért is jó megoldás a bűnözőknek, mert úgy van rejtve a holttest, hogy közben könnyű mozgatni.

„Tavaly egy Perth melletti gátba dobott kerekes szemetesben találták meg egy férfi maradványait, néhány héttel ezelőtt pedig két gyerek holttestét fedezték fel két bőröndben Új-Zélandon. Ezek az esetek megerősítik, hogy szükség van ilyen típusú kutatásokra” – mondta el Paola Magni, a Murdoch Egyetem kriminalisztikai oktatója.

Ezek az úgynevezett „korlátozott hozzáférésű környezetek” lassíthatják a lebomlási folyamatokat, többek között azért, mert így nehezebben érik el a rovarok a tetemet. Így az orvosszakértők nehezebben tudják megállapítani a halál beálltát, ami pedig kulcsfontosságú információ lehet egy nyomozásnál.

„A rovarok viselkedésének ismerete olyan szélsőséges környezetben, mint a bőrönd vagy a kerekes szemetes, lehetővé teszi számunkra, hogy több információt nyújtsunk a bűnüldöző szerveknek” - jegyezte meg a kriminalisztikai oktató.

A kísérlet még 2022 elején kezdődött el és idén nyáron fejeződött be. Az eredményekről 2023 februárjában a világ legnagyobb kriminalisztikai konferenciáján számolnak majd be.









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás