
Időhúzással óvja Magyar Péter mentelmi jogát az Európai Parlament
A Tisza Párt elnökének ügyét szó szerint elsüllyesztették az asztalfiókban...
Sajtótájékoztatót tartott Kocsis Máté és Barthel-Rúzsa Zsolt.
Véget ért a nemzetbiztonsági bizottság szerdai ülése, melyet követően Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője és Barthel-Rúzsa Zsolt, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat (KNBSZ) irányításáért felelős államtitkára közös sajtótájékoztatót tartott.
Az eseményen Kocsis Máté az ukrán kémbotrány kapcsán az ügy fontosságát kiemelve elmondta, a bizottsági ülésen elhangzottak jó részét ötven évre titkosították.
A magyar szolgálatok már régóta érzékelnek intenzív ellenérdekű tevékenységet az ukrán szolgálatok részéről
– jelentette ki Kocsis Máté. Hozzátette, azonban az ukrán fél múlt hét pénteken előzetes egyeztetés nélkül kényes információkat tett közzé, erre kellett választ adniuk a magyar szolgálatoknak.
A politikus szerint kérdéseket vet fel, hogy az ukrán szolgálatok már egy hónappal ezelőtt elkészítették a felvételeket az állítólagos magyar kémek elfogásáról. Ezekkel a felvételekkel pedig később összehangolt kampányt indítottak Magyarország ellen.
Egy hónappal később Ruszin-Szendi Romulusz és a Tisza Párt politikusai egy összevágott felvételen megtámadták a honvédelmi minisztert. Ezzel a felvétellel Ruszin-Szendi Romulusz az ukrán fél kezére játszott
– tette hozzá. Kocsis kijelentette, ezt követően az ukrán szolgálatok nyilvánosságra hozták az egy hónapja az állítólagos kémekről készített felvételeket, majd pedig dezinformációs kampányt indítottak a közösségi médiában, amelyben korábban elkészített képekkel akarták azt a hatást kelteni, hogy Magyarország háborúra, Ukrajna megtámadására készült.
„Világosan látszik, hogy a teljes akció politikai lejárató akció, ugyanis az ukrán fél semmilyen hivatalos protokollt nem tartott be” – mondta Kocsis Máté. A frakcióvezető kiemelte, a dezinformációs kampányt követően a magyar szolgálatok fokozzák a terrorelhárító tevékenységet és folytatják a felderítő tevékenységet.
„A korábban említett cselekmények összhangban vannak egy politikai befolyásolási kampánnyal is, amely Ukrajna uniós csatlakozásával kapcsolatos” – tájékoztatott a frakcióvezető. Hozzátette, jelenleg is zajlik Ruszin-Szendi Romulusz vezérkari főnök ukrajnai kapcsolatainak vizsgálata. Az ukrán média mellett a nemzetközi sajtótól is számos kérdést kapott a kormányzat Kocsis Máté szerint.
Barthel-Rúzsa Zsolt államtitkár kifejtette, komoly vizsgálatok zajlanak Ruszin-Szendi Romulusz altábornaggyal kapcsolatban. A Honvédelmi Minisztérium kikérte a NATO vezérkari főnökök megbeszéléseinek leiratait.
A lefolytatott vizsgálat alapján a volt vezérkari főnök részrehajlóan Ukrajna-barát álláspontot képviselt a NATO vezérkari főnöki ülésein
– jelentette ki az államtitkár. A politikus szerint megállapítható, hogy Ruszin-Szendi nem képviselte a magyar nemzetbiztonsági szempontból kiemelt háborúellenes narratívát.
„A mandátumával ellentétesen Ruszin-Szendi nem ismertette a NATO ukrajnai misszióval kapcsolatos magyar aggályokat” – mondta el Barthel-Rúzsa Zsolt.
Újságírói kérdésre válaszolva Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője elmondta, politikai támadás áldozatává vált az ország. Hozzátette, a bizottság ülésén kiderült, hogy a magyar szolgálatok előtt ismertek a Tisza Párt egyes tagjai és az ukrán szolgálatok közötti kapcsolatok.
„Bőven lesz még ismertté váló esemény, információ az elkövetkező napokban, hetekben az üggyel kapcsolatban” – jelentette ki Kocsis, akinek szavait a Magyar Nemzet idézte.
Mint ismert, az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) május 9-én bejelentette: két Magyarországnak dolgozó kémet fogtak el, akiknek feladata volt többek között az ukrán csapatmozgások megfigyelése Kárpátalján. Még aznap Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kiutasított két, diplomáciai fedésben dolgozó ukrán kémet Ukrajna magyarországi nagykövetségéről.
A Tisza Párt elnökének ügyét szó szerint elsüllyesztették az asztalfiókban...
Ülést tart az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága.
A kérdés egyszerű volt: vezérkari főnökként használta a „Szlava Ukrajini!” – azaz a „Dicsőség Ukrajnának!” kifejezést?
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre