RETRO RÁDIÓ

Szenzációs éremeső! Taroltak a magyar olimpikonok

Kopasz Bálint arany-, Varga Ádám ezüstérmet nyert, Kozák Danuta, Bodonyi Dóra duó bronzérmet nyert, nem sokkal később Berecz Zsombor ezüstérmet szerzett Tokióban. Lőrincz Tamás olimpiai bajnok lett.

Szerző: Metropol
Létrehozva: 2021.08.03.
győzelem

Parádés verseny után Kopasz Bálint arany-, Varga Ádám pedig ezüstérmet szerzett kajak egyes 1000 méteren a tokiói olimpián. Nem sokkal később remekeltek a női kajakosok is.

Az aranyérmes Kopasz Bálint (j) és az ezüstérmes Varga Ádám
MTI/Kovács Tamás

A Kozák Danuta, Bodonyi Dóra duó bronzérmet nyert K-2 500 méteren a tokiói olimpián.

A bronzérmes Bodonyi Dóra (b) és Kozák Danuta

Még szinte el sem kezdődött a nap, de Berecz Zsombor is dobogóra állhatott. Ilyen még nem volt a magyar sporttörténelemben, a vitorlázó sportoló olimpiai ezüstérmet szerzett Tokióban.

Berecz Zsombor a vitorlázók Finndingi versenyének éremfutamában
MTI/Czeglédi Zsolt

Ez a magyar vitorlázás második ötkarikás medálja, az elsőt a Detre testvérek szerezték, akik az 1980-as, moszkvai játékokon a harmadik helyen végeztek Repülőhollandiban.

Lőrincz Tamás olimpiai bajnok lett a kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos kategóriájában a tokiói játékokon, miután a keddi döntőben 2-1-re legyőzte a kirgiz Akzsol Mahmudovot.